18. kolejka: Barcelona wygrywa z Almeríą

Barcelona wygrała po mękach z Almeríą w meczu rozpoczynającym środowe granie w Primera División.

Po wczorajszych spotkaniach przedświątecznych w Hiszpanii i potknięciu Atlético z Getafe, które odrobiło dwubramkową stratę, przyszedł czas na środową rywalizację. Tę zaś otwierał mecz Barcelony z Almeríą, a więc ostatnią drużyną ligi i jedną z najgorszych ekip w Primera ostatnich lat. Katalończycy grali bardzo słabo, a z ich skutecznością było jeszcze gorzej. Wyszli jednak na prowadzenie po rzucie rożnym, gdy do bezpańskiej piłki dopadł Raphinha i zapakował ją do siatki. W ciągu 10 minut Almeríi jednak udało się wyrównać, po stykowej sytuacji, gdy Arribas dogrywał do Baptistão po błędzie Araújo. Sędziowie sprawdzali tu linie, ale ostatecznie gol został uznany.

W drugiej połowie Katalończycy ponownie byli w stanie wykorzystać rzut rożny i wrzutkę Raphinhi naprawdę świetnym strzałem głową wykończył Sergi Roberto. To również nie przyniosło im na długo ulgi, bo gospodarze dalej grali dość średnio. Po faulu Romeu i wrzutce z rzutu wolnego dość daleko od pola karnego Araújo wpadł na Peñę, który chyba niepotrzebnie chciał piąstkować, a bezpańską piłkę do pustej bramki wpakował Edgar. Almería jednak chwiała się przy każdym ataku rywali i broniła naprawdę słabo. W końcowych minutach fantastyczną piłkę do Roberto posłał Lewandowski, a kapitan Barcelony strzelił drugiego gola w tym meczu i dał Blaugranie wymęczone zwycięstwo 3:2.