Panie wygrywają w Katalonii

W meczu 12. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt wygrały na Municipal de Les Planes z Levante Las Planas 2:0. Bramki dla Królewskich zdobyły w drugiej połowie Claudia Zornoza i Olga.

O pierwsze połowie spotkania z Katalonkami można powiedzieć tyle, że się odbyła. Lepiej w mecz weszły co prawda piłkarki Realu Madryt, które starały się utrzymywać przy piłce, jednak wysoki pressing gospodyń często uniemożliwiał drużynie Alberto Torila płynne otwarcie gry. Aktywna z przodu była jak zawsze Athenea del Castillo, jednak najbliżej zdobycia bramki była w 38. minucie gry Claudia Zornoza, której strzał z dystansu świetnie wybroniła Nay Cáceres, parując piłkę na poprzeczkę.

W drugiej połowie Królewskie cały czas szukały zwycięstwa. W 53. minucie świetną okazję miała Athenea, która przegrała pojedynek jeden na jeden z Cáceres. Chwilę później Zornoza trafiła w słupek. Las Blancas naciskały i dopięły swego w 69. minucie, kiedy akcję i dośrodkowanie z lewej flanki Athenei strzałem z pierwszej piłki wykończyła Zornoza. 10 minut później Athenea została sfaulowana w polu karnym przez Simon, a rzut karny tym razem bardzo pewnie na bramkę zamieniła Olga.

W ostatnim meczu ligowym w tym roku Królewskie odnoszą ważne zwycięstwo, dzięki któremu awansowały na pozycję wiceliderek Ligi F. W środę piłkarki zagrają jeszcze na Estadio Alfredo Di Stéfano w Lidze Mistrzyń z Paris FC i do gry wrócą już w przyszłym roku.