Świąteczny prezent dla rywali

W 17. kolejce Primera Federación Castilla zremisowała 3:3 z Intercity. Królewscy prowadzili już 3:0, ale wskutek własnych błędów pozwoliła rywalom doprowadzić do remisu. To był ostatni mecz rezerw w 2023 roku.

A było już tak pięknie… Castilla po znakomitej pierwszej połowie prowadziła z Intercity 3:0. Niestety, na własne życzenie przywróciła rywali do gry. Najpierw błąd popełnił De Luis, a później ręką zagrał Nico Paz. Okoliczności spotkania sprawiają, że remis jest odbierany jako bardzo słaby wynik, szczególnie że Raúl mógł liczyć prawie na wszystkich zawodników. Do składu wrócili Nico Paz i Gonzalo. Jedynie na prawej obronie w miejscu nieobecnego Viníciusa Tobiasa pojawił się Quique Ribes z Realu Madryt C.

Castilla od razu ruszyła do ataku i bardzo szybko po dobrej akcji Nico Paza szansę miał Theo. Jego uderzenie zdążył zablokować zawodnik rywali. W odpowiedzi Intercity postraszyło Królewskich. Po dośrodkowaniu Cristo minimalnie spudłował Nsue. Castilla nie zraziła się tym i napór przyniósł efekty. W 25. minucie wynik spotkania otworzył Álvaro, który dopadł do piłki wybitej przez obrońcę Intercity. Madrytczycy poszli za ciosem. Mario Martín rozpoczął akcję świetnym podaniem do Obradora. Defensor posłał futbolówkę w pole karne, a tam dopadł do niej Theo. Chwilę później ponownie akcja duetu Obrador-Theo przyniosła gola i Castilla prowadziła do przerwy aż 3:0.

Po zmianie stron Królewscy na własne życzenie przywrócili nadzieje rywalom. Błąd popełnił De Luis, a wykorzystał go Nsue, zmniejszając stratę Intercity. Goście uwierzyli w możliwość odrobienia strat i w 56. minucie Castillę uratował De Luis dobrą interwencją. Następnie podopieczni Raúla mieli okazję do zamknięcia spotkania, lecz dobrej szansy nie wykorzystał Palacios. Na kwadrans przed końcem ręką w polu karnym zagrał Nico Paz i Intercity skorzystało z tego prezentu, strzelając kontaktowego gola. Chwilę później Guillem doprowadził do remisu i zamiast trzech punktów na konto Castilli powędrowało tylko jedno oczko. Następny mecz rezerwy rozegrają już w 2024 roku.

Real Madryt Castilla – Intercity 3:3 (3:0)
1:0 Álvaro Rodríguez 26’
2:0 Theo Zidane 28’ (asysta: Obrador)
3:0 Theo Zidane 32’ (asysta: Obrador)