Tylko remis Castilli

Castilla zremisowała z rezerwami Granady 1:1. Rywale przez prawie całą drugą połowę grali w dziesiątkę, a i tak byli w stanie wywalczyć punkt. Królewscy przedłużyli passę wyjazdowych meczów bez zwycięstwa do pięciu.

Castilla podzieliła się punktami z Recreativo Granada i nie jest to wynik, który może zadowalać drużynę Raúla. Co prawda Królewscy jako pierwsi stracili gola i musieli gonić wynik, ale prawie przez całą drugą połowę grali z przewagą zawodnika. Zdołali to przełożyć tylko na jedną bramkę. Nie udało się w pełni załatać luki po nieobecności Nico Paza i Gonzalo. Okazja do wyjazdowego przełamania była idealna, lecz Castilla jej nie wykorzystała.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy. Mario de Luis miał trochę pracy, a bardzo groźne uderzenie oddał Mortimer. Castilla potrzebowała dłuższej chwili, żeby cokolwiek wykreować w ofensywie. W 24. minucie blisko był Peter, ale jego uderzenie wylądowało na słupku. Po tej akcji Królewscy próbowali pójść za ciosem. Próbowali najpierw Theo, a chwilę później Loren, jednak Pol Tristán i defensywa rezerw Granady spisywała się bez zarzutu. Gospodarze przetrwali napór madrytczyków i wyprowadzili celny cios. Julito po efektownej indywidualnej akcji zaskoczył De Luisa.

Castilla potrzebowała ożywienia, więc Raúl dokonał dwóch roszad w składzie przed drugą połową. Ledwie kilka minut po wznowieniu gry Diego López obejrzał czerwoną kartkę za atak na Asencio. Mimo gry w osłabieniu Andaluzyjczycy byli o krok od podwyższenia prowadzenia. Po uderzeniu Rodelasa Królewskich ratował De Luis. W 61. minucie Castilla doprowadziła do remisu dzięki trafieniu Álvaro. Po tym golu dosyć długo niewiele się działo w polu karnym gospodarzy. Madrytczycy nie potrafili w pełni wykorzystać gry w przewadze i poza jednym niecelnym uderzeniem Aparicio nie stwarzali zagrożenia i mecz zakończył się podziałem punktów.

Recreativo Granada – Real Madryt Castilla 1:1 (1:0)
1:0 Julito 38’
1:1 Álvaro Rodríguez 61’

Reacreativo Granada: Pol Tristán, Ibarrondo, Bosch, Diego López (czerwona kartka 49’), Osei (Eu 81’), Lassina, Mario González (Juanma 66’), Carlos Pérez (Masllorens 56’), Mortimer (Sáenz 66’), Rodelas, Julito (Ballo 81’).

Real Madryt Castilla: De Luis, Obrador, Edgar, Asencio, Loren (Vinícius Tobias 46’), Mario Martín (Víctor Muñoz 77’), Theo Zidane, Manuel Ángel (David González 46’), Palacios, Peter (Aparicio 77’), Álvaro Rodríguez.