Zwycięstwo Castilli po dobrym meczu

W 15. kolejce Primera Federación Castilla pokonała San Fernando 2:1 i przeskoczyła Andaluzyjczyków w tabeli. Bardzo dobre spotkanie zaliczył Nico Paz, autor pierwszego gola.

Castilla zgarnęła komplet punktów w starciu z San Fernando. Podopieczni Raúla rozegrali dzisiaj bardzo dobre spotkanie i mogli wygrać wyżej. Okazji było wiele. Widać było, że drużynę ożywiły powroty kluczowych zawodników, a bohaterem spotkania został Nico Paz. Argentyńczyk strzelił pierwszego gola i brał udział w akcji przy drugim trafieniu. To zwycięstwo pozwoliło Castilli przeskoczyć San Fernando w tabeli.

Pierwszy kwadrans spotkania należał do San Fernando, które kilka razy zbliżyło się do bramki De Luisa, a najgroźniejszy strzał oddał Carlos Blanco. Castilla potrzebowała czasu, żeby się obudzić. Przetrzymała ataki gości i sama zaczęła kreować cokolwiek w ofensywie. Zaczęło się od dwóch okazji Palaciosa. W 25. minucie jego strzał z dużym trudem obronił Fuoli, a chwilę później atakujący minimalnie spudłował. W odpowiedzi uderzał Luis Ruiz i niewiele brakowało, żeby po rykoszecie piłka wpadła do siatki. Tuż przed przerwą nieskutecznie próbowali jeszcze Palacios i Gonzalo.

Znacznie ciekawiej było po przerwie. Castilla zaczęła od groźnego kontrataku. Nico Paz podał do Gonzalo, który wyłożył piłkę Palaciosowi, ale po jego strzale futbolówka trafiła w poprzeczkę. Ataki Castilli w końcu przyniosły efekt w 61. minucie. Nico Paz najpierw trafił słupek, lecz po chwili piłka wróciła do niego i drugi strzał był już bardziej precyzyjny. Prowadzenie mógł podwyższyć Peter, który uderzył bardzo efektownie, jednak świetną paradą popisał się Fuoli.

Castilla wyprowadzała kolejne ataki, aż w końcu po jednym z nielicznych wyjść San Fernando doprowadziło do remisu. Carlos Blanco zaskoczył De Luisa. Królewscy mogli czuć złość po takim przebiegu wydarzeń i na szczęście potrafili to przekuć na coś pozytywnego. Ledwie po kilku minutach odzyskali prowadzenie. Po ładnej zespołowej akcji piłka trafiła do Petera, który wykorzystał tę szansę. Okazało się, że to była piłka meczowa i komplet punktów pozostał na Alfredo Di Stéfano.

Real Madryt Castilla – San Fernando 2:1 (0:0)
1:0 Nico Paz 61’
1:1 Blanco 77’
2:1 Peter 84

Real Madryt Castilla: De Luis, Obrador, Edgar, Asencio, Loren (Vinícius Tobias 60’), Mario Martín, Palacios (Álvaro Rodríguez 60’), Theo Zidane, Peter, Nico Paz, Gonzalo.

San Fernando: Fuoli, Castellano (Estacio 62’), Luis Ruiz, Blanco, Molina, Ribeiro (Ángel Sánchez 72’), David Ramos (Yerai 72’), Dani Aquino, Víctor Ruiz, Pau Martínez (Selma 62’), Arroyo (Carlos León 85’).