Endrick znowu trafia i umacnia Palmeiras na czele tabeli [VIDEO]

17-letni nabytek Królewskich zdobył kolejną bramkę i pomógł swojemu klubowi wygrać kolejny mecz w drodze do mistrzostwa Brazylii. Napastnik nie dograł meczu do końca przez uraz, ale zapewnił, że nie jest to nic poważnego.

Tym razem Endrick zaczął mecz na prawym skrzydle i zdobył bramkę już w 2. minucie, przejmując wybite dośrodkowanie i trafiając z dystansu po strzale lewą nogą. Kilka minut po golu 17-latek przeszedł na środek ataku, bo po zderzeniu z bramkarzem boisko opuścił Rony. W pierwszej połowie Endrick miał jeszcze jedną dobrą okazję, gdy ograł stopera, ale jego płaski strzał obronił bramkarz. Palmeiras przed przerwą wyszło na prowadzenie 2:0 po stałym fragmencie i samobójczym trafieniu gracza rywali. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wynik, a najlepszą sytuację sam na sam zmarnował Breno, którego prostopadłym podaniem wypuścił właśnie Endrick.

Ostatecznie Palmeiras wygrało aż 4:0 po trafieniach w końcówce drugiej połowy, ale Endrick opuścił boisko w 81. minucie, gdy po jednej z groźnych sytuacji swojej drużyny padł na murawę. Realizator sugerował, że chodziło o trafienie go przez rywala korkami w udo, ale zachowanie piłkarza wskazywało, że mógł mieć też problemy mięśniowe czy może nawet doszło do czegoś poważniejszego, bo nastolatek nie mógł stanąć całym ciężarem na prawej nodze. W końcówce meczu realizator pokazał jednak, że Brazylijczyk siedział na ławce bez żadnych okładów z lodu czy bandaży, a sam zawodnik po spotkaniu przekazał, że to nic poważnego, więc raczej skończy się na stłuczeniu bądź skurczach.

O tej samej porze Botafogo zremisowało 1:1 i pozostało na pozycji wicelidera 3 punkty za Palmeiras (3 punkty mniej mają także Atlético Mineiro oraz Flamengo). W brazylijskiej Serie A po punktach liczy się liczba zwycięstw (Palmeiras ma ich 19, a Botafogo, Atlético Mineiro i Flamengo po 18), a następnie bilans bramkowy (bilans Palmeiras to +30, Botafogo +23, Atlético Mineiro +22, a Flamengo +14). Pełną sytuację w tabeli można poznać na portalu Flashscore. Palmeiras pozostają domowy mecz z 7. Fluminense, czyli zdobywcą Copa Libertadores z Marcelo w składzie, oraz wyjazdowy z 14. Cruzeiro walczącym o południowoamerykańskie puchary. Pierwsze z tych starć odbędzie się w niedzielę 3 grudnia o 20:00 czasu polskiego.

Przypomnijmy, że w grudniu 2022 roku potwierdzono, iż Real Madryt wyłoży za wtedy 16-letniego Endricka 35 milionów euro w ramach kwoty podstawowej oraz zapisze dodatkowe 25 milionów euro w ramach zmiennych za różne cele, jakie piłkarz może osiągnąć w Brazylii i następnie już w Hiszpanii (Królewscy już muszą dopłacić 5 milionów za liczbę strzelonych goli). Do tego Los Blancos pokryją wszelkie obciążenia podatkowe w Hiszpanii i prowizje dla pośredników, które w sumie mogą sięgnąć kolejnych 12 milionów euro. Zawodnik dołączy do pierwszego zespołu w lipcu 2024 roku, gdy skończy 18 lat.