/ KRot, Mateo, ostricz, Santi01

Świetny mecz Benzemy, kolejny gol Endricka

Karim Benzema ma za sobą fantastyczne spotkanie. Ustrzelił hat-tricka, zaliczył asystę, a jego drużyna wygrała 4:2. Ostatnie dni dobrze będzie wspominać także Endrick, który miał udział w zwycięstwie 3:0 z Internacionalem. Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Endrick (Palmeiras)*
Wyszedł od pierwszej minuty na mecz z Internacionalem i ponownie trafił do siatki. To już cztery bramki w ostatnich czterech spotkaniach. Rozegrał 64 minuty, w których znów błyszczał. Brał na siebie grę, oddał w sumie trzy strzały, obił też poprzeczkę, miał kluczowe podanie i wygrał wszystkie swoje pojedynki z rywalami. Palmeiras wygrało 3:0 i po korzystnych wynikach w tej kolejce prowadzi w tabeli, choć Botafogo i RB Bragantino wciąż mają mecz rozegany mniej.
Ocena SofaScore: 7,7/10
Ocena WhoScored: 8,1/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W meczu z Granadą wszedł na boisko w 87. minucie i tylko 4 razy był przy piłce. Grał bardzo krótko, więc trudno ocenić jego dyspozycję. Getafe zremisowało na wyjeździe 1:1.
Ocena Marki: brak
Ocena Asa: brak
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Luis García Plaza ustawił go na pozycji centralnego stopera w formacji z trójką z tyłu w wyjazdowym spotkaniu z Barceloną. Był to dla niego pierwszy ligowy występ w wyjściowej jedenastce od 1 października i rywalizacji z Osasuną. Na Estadi Olímpic Lluís Companys miał 30 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 75% (18 na 24) i zanotował 6 strat. Trudno byłoby się do niego o cokolwiek przyczepić, gdyby nie sytuacja z 53. minuty. Wtedy to 21-latek przegrał pojedynek powietrzny i został wyprzedzony przez Roberta Lewandowskiego, który głową zdobył wyrównującą bramkę. Głównie dlatego nie może zaliczyć niedzielnego meczu do udanych. Jego Alavés ostatecznie przegrało 1:2, choć prowadziło od pierwszej minuty i miało kilka świetnych okazji do podwyższenia wyniku.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena SofaScore: 6,3/10

Marvin (Las Palmas)
W wyjazdowej konfrontacji z Osasuną Marvin znalazł się w wyjściowej jedenastce Las Palmas. Niestety zanotował słaby występ. Był niewidoczny w ofensywie i trudno za coś go wyróżnić. Nie czuł się komfortowo na murawie – nie oddał ani jednego strzału i w całym spotkaniu wygrał tylko jeden pojedynek. W 73. minucie opuścił boisko, a mecz zakończył się remisem 1:1.
Ocena SofaScore: 6,1/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Po serii kilku dobrych występów przyszedł czas na najpoważniejszą próbę i mecz na San Siro z Interem. Reinier zaczął w pierwszym składzie, ale rozegrał kiepskie spotkanie. Przegrywał pojedynki z obrońcami mediolańczyków, zanotował sporo strat i nie był kluczowy pod bramką rywala. Frosinone nie sprawiło niespodzianki i przegrało 0:2.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 5/10
Ocena WhoScored: 5,7/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Jesús Vallejo (Granada)
Dalej leczy kontuzję, więc przegapił mecz z Getafe, który zakończył się podziałem punktów (1:1).

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
W sobotniej potyczce z Vizelą wszedł w 67. minucie, by zrobić różnicę. Famalicão remisowało na wyjeździe, rywal miał przewagę, ale nadal było 0:0. Aranda próbował pociągnąć drużynę do przodu, chętnie ryzykował i dryblował, oddał też trzy strzały, ale wszystkie były niecelne. Zagrał nie najgorzej, ale wynik meczu już się nie zmienił.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Sergio Arribas (UD Almería)**
Znalazł się w wyjściowej jedenastce na domowy mecz z Realem Sociedad. Gaizka Garitano ustawił go na pozycji mediapunty. Arribas spisał się dobrze. Miał 32 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 93% (14 na 15) i oddał dwa strzały (jeden celny i jeden niecelny). Co więcej, w 76. minucie zdobył wyrównującą bramkę, wykorzystując złą interwencję Álexa Remiro i dobijając uderzenie Lázaro. Nie dało to jednak Almeríi punktu, ponieważ Txuri-Urdin strzelili jeszcze dwa gole i koniec końców zgarnęli komplet oczek. Pierwsze trafienie byłego kapitana Castilli od 23 września i skrót całego spotkania można zobaczyć tutaj. Sergio opuścił plac gry w 87. minucie.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
Hiszpan dalej leczy kontuzję stopy, dlatego nie znalazł się w kadrze PSG na mecze z Milanem i Reims.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Wybiegł w pierwszym składzie na wyjazdowe starcie z Barceloną. Jak nie trudno się domyślić, nie mógł cieszyć się ze sprzyjających jego ulubionej grze warunków. Mimo to miał 43 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 71% (20 na 28) i zanotował jedno kluczowe podanie. Ponadto wygrał 3 pojedynki z 9 stoczonych i zanotował niestety aż 11 strat. Miał więcej pracy w defensywie i destrukcji aniżeli w fazie kreacji. Przebywał na murawie przez 85 minut. Jego Alavés przegrało 1:2, choć prowadziło od pierwszej minuty i miało kilka świetnych okazji do podwyższenia wyniku.
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Zaliczył perfekcyjny występ w wygranym 4:2 spotkaniu z Abhą. Ustrzelił hat-tricka oraz zapisał na koncie asystę. Więcej od Francuza nie dałoby się wymagać. Zaczął w pierwszej połowie od wykorzystania rzutu karnego, którego sam wcześniej wywalczył. W drugiej połowie ponownie pomógł drużynie wyjść na prowadzenie, tym razem w piękny sposób asystując Coronado. Na tym nie poprzestał, bo w 67. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i nie dał mu najmniejszych szans. Kilkadziesiąt sekund później Al-Ittihad wyprowadził zabójczy kontratak, a Karim skompletował hat-tricka.
Ocena SofaScore: 10/10

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Mecz Cádizu z Mallorcą został przełożony z powodu nieobecności Muriqiego, który w tym czasie grał zaległy mecz reprezentacji Kosowa z Izraelem.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Grał w jednym z najlepszych meczów tego sezonu, ale nie będzie go dobrze wspominać. Celta przegrała na wyjeździe z Athletikiem 3:4. Dotor rozegrał całe spotkanie, jednak niczym szczególnym się nie wyróżnił. Zaliczył kilka niezłych interwencji w defensywie, ale jak wskazuje wynik, piłkarze obu drużyn nie przejmowali się za bardzo tym, co działo się w tyłach. 22-latek nie był jednym z głównych aktorów widowiska na San Mamés.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W Lidze Mistrzów Real Sociedad podejmował Benficę, a Kubo rozegrał niezłe zawody. Był aktywny na prawym skrzydle i w swoim stylu napędzał ataki drużyny, a rywale mieli z nim niemałe problemy. Zaliczył trzy kluczowe podania, do których dołożył cztery wygrane pojedynki. Nie wpisał się na listę strzelców, ale od początku szukał gry i miał swój wkład w kolejną wygraną swojego zespołu w fazie grupowej.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 7,2/10

W weekend Japończyk rozpoczął starcie z Almeríą na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie od razu po przerwie przy wyniku 0:0. Jego wejście nieco ożywiło ataki Realu Sociedad, ale oglądaliśmy już o wiele lepsze spotkania w jego wykonaniu. Nie miał udziału przy żadnej z bramek swojego zespołu, nie oddał też ani jednego strzału. Wygrał za to cztery pojedynki i zaliczył jedno kluczowe podanie. Mecz bez większej historii dla Kubo.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Usiadł na ławce w derbowej rywalizacji z Betisem rozgrywanej na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Został wprowadzony na boisko w 87. minucie, zastępując Djibrila Sow. Na murawie spędził 9 minut i nie wyróżnił się absolutnie niczym. Miał 5 kontaktów z piłką, 2 celne podania na 3 wykonane (67% celności) i wygrał jeden pojedynek. Nie oddał nawet jednego strzału na bramkę. Przypomnijmy, że w barwach Sevilli Mariano wciąż nie strzelił gola. W tygodniu rozegrał także kilkanaście minut w meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem, gdzie w samej końcówce oddał jedyny strzał swojej ekipy na bramkę.
Ocena WhoScored: 6,0
Ocena SofaScore: 6,7/10

Mario Gila (Lazio)**
Dwudziesty piąty i dwudziesty szósty mecz z rzędu przesiedział na ławce rezerwowych. Lazio w Lidze Mistrzów pokonało Feyenoord 1:0, a wielkich derbach Rzymu bezbramkowo zremisowało z Romą.

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Hiszpan ponownie wyszedł od pierwszej minuty, tym razem na spotkanie z Rayo Vallecano. Grał teoretycznie jako wahadłowy, ale bardzo często oglądaliśmy go w środku pola, gdzie stwarzał przewagę. To bardzo ciekawa rola Hiszpana, w której czuł się wyjątkowo komfortowo i brał udział w konstruowaniu wielu akcji ofensywnych. Zmarnował dwie doskonałe sytuacje, choć nie pomógł mu też jeden z kolegów, który wszedł w linię strzału. Nie miał udziału ani przy straconej bramce, ani przy żadnej z dwóch strzelonych. Zanotował za to aż trzy kluczowe podania i był bardzo aktywny, choć skończył mecz z żółtą kartką.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 6,3/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
W tygodniu Real Sociedad mierzył się w Lidze Mistrzów z Benficą. Hiszpan pojawił się na boisku dopiero w 86. minucie, gdy jego drużyna prowadziła już 3:1. Przez te kilka minut niczym się nie wyróżnił i taki wynik utrzymał się do końca spotkania.
Ocena Marki: 0/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

W weekend rywalem Realu Sociedad była Almería, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Karim Benzema