Kartka z kalendarza: 7 listopada

Morderstwo byłego zawodnika Realu Madryt, legendarny mecz koszykarzy, derby Madrytu i pierwsza wygrana Santiago Solariego w Lidze Mistrzów. Co działo się 7 listopada?

1936
87 lat temu przez egzekucję zamordowano Monchína Trianę, zawodnika Realu Madryt w latach 1928–1932. Rozegrał 47 meczów i zdobył 13 bramek. Sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii i cztery mistrzostwa regionalne.

1979
44 lata temu Real Madryt pokonał w rewanżu u siebie FC Porto 1:0 (w pierwszym meczu przegrał 1:2) po bramce Goyo Benito i awansował do ćwierćfinału Pucharu Europy.

1982
41 lat temu koszykarze Realu Madryt pokonali Estudiantes 117:69. To najwyższe w historii zwycięstwo nad lokalnym rywalem. Legendarny Fernando Martín zdobył w tym meczu 44 punkty.

2010
Trzynaście lat temu Real Madryt wygrał u siebie z Atlético 2:0. Zespół José Mourinho już w pierwszych dwudziestu minutach zdobył dwie bramki, których autorami byli Ricardo Carvalho i Mesut Özil. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Skład Realu Madryt: Casillas; Ramos, Carvalho (82' Albiol), Pepe, Marcelo; Alonso, Khedira; Di María (83' M. Diarra), Özil, Cristiano; Higuaín (74' Benzema). Trener: José Mourinho.

2018
Pięć lat temu Real Madryt wygrał na wyjeździe z Viktorią Pilzno 5:0. W pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów za kadencji Santiago Solariego gole strzelali Karim Benzema (dwa), Casemiro, Gareth Bale i Toni Kroos.
Skład Realu Madryt: Courtois; Odriozola, Ramos (59' Javi Sánchez), Nacho, Reguilón; Ceballos, Casemiro, Kroos (73' Isco); Lucas, Benzema (62' Vinícius), Bale. Trener: Santiago Solari.

2022
Rok temu Real Madryt przegrał na wyjeździe z Rayo 2:3. Królewscy zagrali bardzo słabe spotkanie, ale do przerwy po golach Modricia i Militão remisowali 2:2. Po przerwie gwóźdź do trumny przybił Óscar Trejo, który zdobył decydującą bramkę. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Skład Realu Madryt: Courtois; Carvajal (85' Lucas), Militão, Alaba, Mendy (85' Nacho); Tchouaméni (69' Camavinga), Modrić (79' Mariano), Valverde; Vinícius, Asensio, Rodrygo. Trener: Carlo Ancelotti.