12. kolejka: Sensacyjna porażka Atlético!

Atlético Madryt przegrało na wyjeździe z Las Palmas 1:2 i nie zrównało się punktami z Realem Madryt. Jutro o 14:00 Girona zagra z Osasuną i to zespół z Katalonii będzie miał szansę na wyprzedzenie w tabeli Królewskich.

Dwunasta kolejka La Ligi rozpoczęła się na Wyspach Kanaryjskich, gdzie Las Palmas podejmowało Atlético. Faworyt tego meczu był oczywisty. Madrytczycy w ostatnim czasie byli w bardzo dobrej dyspozycji i mogli liczyć na całkiem długie przygotowania do dzisiejszego meczu, ponieważ tak jak Real, Barcelona i Osasuna nie wzięli udziału w pierwszej rundzie Pucharu Króla. W pierwszej połowie nie było widać tak dużej różnicy między zespołami. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale Atleti było bardziej konkretne. Poza jedną sytuacją Rodrigo Riquelme nie stworzyło jednak wielu szans i do przerwy było 0:0.

Las Palmas świetnie rozpoczęło drugą połowę i już w 51. minucie objęło prowadzenie. Z mocnym strzałem Kiriana Rodrigueza z dystansu nie poradził sobie Jan Oblak i w tym momencie zapachniało sensacją. Diego Simeone postanowił zrobić kilka zmian, zdjął z boiska między innymi Antoine'a Griezmanna, ale efektu nie było. Las Palmas nieco oddało inicjatywę, ale nie cofnęło się bardzo głęboko. Potrafiło wykorzystać błąd w rozegraniu gości i podwyższyć prowadzenie. Tym razem sposób na Oblaka znalazł Benito Ramírez. ale niedługo później Álvaro Morata strzelił gola kontaktowego. Na kolejne gole zabrakło już czasu, ale Atleti nie rozegrało dziś wielkiego meczu i nie może mieć pretensji wyłącznie do losu o stratę tych trzech punktów.