/ marca.com

Wielki mecz Endricka przeciwko Botafogo [VIDEO]

Do szalonego meczu doszło w brazylijskiej Série A, gdzie drugie w tabeli Palmeiras pokonało na wyjeździe 4:3 lidera ligi - Botafogo. W pewnym momencie goście przegrywali już 0:3, ale udało im się dokonać wielkiej remontady. Jednym z jej bohaterów był Endrick.

W meczu 31. kolejki brazylijskiej Série A Palmeiras z Endrickiem w składzie pokonało 4:3 Botafogo na ich stadionie. Było to wielkie spotkanie 17-letniego napastnika, który zdobył dwa wspaniałe gole i poprowadził swoją drużynę do odwrócenia wyniku.

Przyszły atakujący Realu Madryt zdobył dwie pierwsze bramki dla Palmeiras, dając kolegom z zespołu nadzieję, że mogą powalczyć o punkty. Na listę strzelców wpisał się w 49. i 89. minucie spotkania. Najpierw wykonał spektakularny rajd z piłką, mijał kolejnych rywali i finalnie pokonał bramkarza strzałem po ziemi. Drugi gol to fantastyczne przyjęcie futbolówki przed polem karnym, zmylenie obrońcy i soczyste uderzenie przy słupku. Dodatkowo 17-latek mocno pracował dla drużyny, cofał się, rozgrywał, pokazywał partnerom i często brał udział w konstrukcji akcji. Efektem była asysta drugiego stopnia przy trzeciej bramce Palmeiras. Świetna wrzutka Endricka była tym, co napędziło tamtą akcję zespołu gości.

Na siedem kolejek przed końcem sezonu, Palmeiras jest wiceliderem ligi i traci do prowadzącego Botafogo już tylko trzy punkty. Trzeba jednak zaznaczyć, że rywale mają jeszcze zaległe spotkanie do rozegrania. Jeśli chodzi o przyszłego napastnika Realu, to w tej kampanii ligowej rozegrał on nieco ponad 1000 minut i zdobył 7 goli. Średnio trafia do siatki raz na 148 minut.