/ Twitter, Chiringuito

Członek zarządu Barcelony: Vinícius zasługuje na strzał w karczycho za bycie pajacem

Członek zarządu Barcelony skrytykował zachowanie Viníciusa w meczu z Bragą i po kilkunastu minutach usunął swój wpis. Do Klasyku pozostają 4 dni.

Miquel Camps to członek zarządu Barcelony i zastępca rzecznika prasowego zarządu Barcelony. Prywatnie prowadzi rodzinną firmę i jak podało Chiringuito, jest jednym z trzech najbliższych ludzi prezesa Joana Laporty w zarządzie Barcelony. Po meczu Realu Madryt z Bragą i jednocześnie na cztery dni przed meczem jego klubu z Królewskimi zamieścił następujący wpis na swoim koncie na Twitterze, który jak potwierdzają hiszpańskie media, usunął po kilkunastu minutach:

„To nie rasizm, on zasługuje na strzał w karczycho za bycie pajacem i za popisywanie się, co reprezentują te niepotrzebne i bezsensowne przekładanki w środku pola”.

Vinícius wykonał przekładankę w 65. minucie przy wyniku 2:1 dla Realu Madryt Jak liczą hiszpańskie media, było w tym, zależnie od wyliczeń, 9,5 lub 10 przekładanek, które zakończyły się wywalczeniem autu.

Javi Balboa, były piłkarz Realu Madryt, w Chiringuito skomentował, że bez wątpienia wpis działacza Barcelony ma na celu podgrzanie Klasyku i nastawienie kibiców przeciwko Brazylijczykowi w jeszcze większym stopniu.