Pierwsza porażka piłkarek w tym sezonie

W meczu 6. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt przegrały na Estadio Alfredo Di Stéfano z Levante 1:2 i straciły pierwsze punkty w tym sezonie. Jedyną bramkę dla Królewskich zdobyła Linda Caicedo.

Przyjezdne z Walencji od pierwszych minut pokazywały, że bardzo dobrze czują się tego wieczora w Valdebebas i objęły prowadzenie przed upływem pierwszego kwadransa. W 12. minucie świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisała się Angela Sosa, piłkę przebiła na pierwszym słupku Gabi Nunes, a przy biernej postawie całej defensywy Las Blancas z najbliższej odległości do siatki trafiła Paula Fernández. Królewskie mogły odpowiedzieć już w 20. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z Elmą Holmgren znalazła się Linda Caicedo, która minęła szwedzką bramkarkę, upadła i… sędzina wskazała na wznowienie gry od bramki. Kolejne minuty mijały, jednak podopieczne Alberto Torila nie były w stanie sforsować defensywy Levante, które też miało swoje okazje do podwyższenia rezultatu. Ostatecznie do przerwy przyjezdne zasłużenie prowadziły 1:0.

W drugiej połowie Królewskie rzuciły się do odrabiania strat i tuż po wznowieniu gry świetnej okazji do wyrównania nie wykorzystała Linda, która zamykała na drugim słupku płaskie dośrodkowanie Feller, jednak tuż sprzed linii bramkowej piłkę na wślizgu wybiła Antonia. W 50. minucie Kolumbijka była już jednak skuteczna, dostawiając nogę do świetnej wrzutki z lewej flanki Olgi. W 67. minucie przyjezdne po raz drugi objęły prowadzenie po precyzyjnie wykonanym rzucie rożnym na krótki słupek Nataszy Andonowy i strzale głową Gabi Nunes. Las Blancas mogły wyrównać już 3 minuty później, jednak po świetnym balansie ciała i wyjściu na czystą pozycję strzał Feller wybroniła Holmgren. Królewskie do końca próbowały odwrócić niekorzystny wynik, jednak albo brakowało im precyzji pod polem karnym Levante w kluczowych momentach, albo na drodze stawała świetnie dysponowana tego wieczora Holmgren.

Tym samym piłkarki Realu Madryt przegrywają pierwszy mecz i tracą pierwsze punkty w sezonie 2023/2024, co w tabeli Ligi F oznacza spadek na 3. lokatę. Teraz zawodniczki rozjeżdżają się na reprezentacje i wracają do gry 4 listopada, kiedy to zmierzą się na Estadio Municipal de Ipurúa z Éibarem.

Real Madryt – Levante 1:2 (0:1)
0:1 Paula Fernández 12'
1:1 Linda Caicedo 50'
1:2 Gabi Nunes 67'

Real Madryt: Misa, Teresa (Raso, 68’), Rocío, Ivana (C. Camacho, 80’), Toletti, Olga, Bruun (Athenea, 53’), Kathellen, Linda C., Feller i Zornoza.
Levante: Holmgren, Antonia S., M. Méndez, P. Fernández, S. Lloris, Andonova (Mendoza, 78’), Redondo (A. Salvador, 87’) Sosa Martín, Gabi Nunes (Carbonell 87’), Paula T. i A. Torrodà (Daniela, 59’).