Świetny debiut Reiniera, dobre wejście Arandy i powrót Vallejo

Reinier zadebiutował w Serie A z przytupem. Brazylijczyk zaliczył bardzo dobre spotkanie, w którym był jednym z ojców sukcesu swojej drużyny. Niezłe wejście, choć bez zdobyczy punktowej, zanotował Óscar Aranda. Jak poszło pozostałym?

Wypożyczeni

Endrick (Palmeiras)*
W środku tygodnia miał miejsce jeden z najważniejszych meczów dla Palmeiras w tym sezonie, czyli rewanżowy półfinał Copa Libertadores przeciwko Boca Juniors. Endrick wszedł na boisko w 46. minucie i pokazał bardzo dużo zaangażowania, ale bez konkretnego efektu w postaci bramki lub asysty. Oddał dwa strzały, miał jedno kluczowe podanie, a dryblingi nie bardzo mu szły. Mecz miały rozstrzygnąć rzuty karne, a tam wynikiem 4:2 lepsze okazało się Boca Juniors i to oni zmierzą się w finale z Fluminense. Endrick nie podszedł do jedenastki.
Ocena SofaScore: 6,8/10

Wyszedł w pierwszym składzie na domowy mecz z Santosem i spisał się całkiem nieźle, pomimo porażki swojej drużyny. Atakował z prawej strony, sprawiając spore problemy przeciwnikom. Szczególnie błysnął w jednej akcji, gdy minął trzech rywali i jego potężny strzał zza pola karnego niestety tylko wylądował na poprzeczce. Rozegrał pełne 90 minut, w sumie oddał cztery strzały i zanotował jedno kluczowe podanie. To były niezłe zawody Endricka, ale bez efektu punktowego dla Palmeiras.
Ocena SofaScore: 7,3/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Po ciekawej pierwszej połowie Celty z Getafe, gdy było 2:2, czekał na swoją szansę do 71. minuty. Nadal utrzymywał się wynik remisowy, a po wejściu Latasa był przy piłce tylko sporadycznie. Tradycyjnie większość jego starć polegała na pojedynkach główkowych. Przez 27 minut nie oddał ani jednego strzału.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Całe domowe starcie z Betisem przesiedział na ławce rezerwowych. Alavés zremisowało 1:1.

Marvin Park (Las Palmas)
W wyjazdowym meczu z Villarrealem pojawił się na murawie w 58. minucie, gdy jego zespół prowadził już 2:0. Zaliczył kilka zrywów w ataku, choć głównie pomagał kolegom w utrzymaniu pozytywnego rezultatu. Widać też było, że powoli odnajduje się w nowym zespole i z każdym kolejnym tygodniem czuje się na boisku trochę lepiej. Hiszpan wygrał jeden pojedynek oraz zanotował jeden przechwyt, a Las Palmas wygrało 2:1.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Co za debiut! W starciu z Hellasem Werona niespodziewanie pojawił się w pierwszym składzie i w doliczonym czasie pierwszej połowy otworzył wynik meczu. Po uderzeniu Matíasa Soulé dobił piłkę do pustej bramki. W drugiej połowy to Soulé strzelił gola, ale tak naprawdę miał świetną szansę już wcześniej, właśnie po podaniu Reiniera, tyle że uderzył w słupek. Brazylijczyk zszedł z boiska w 76. minucie, ale może być bardzo zadowolony z tego meczu. Frosinone wygrało 2:1 i awansowało na ósmą pozycję w tabeli. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 8,1/10
Ocena SofaScore: 8,0/10

Jesús Vallejo (Granada)
Wrócił po kontuzji. Mecz z Barceloną zaczynał na ławce, ale w 84. pojawił się na murawie, żeby bronić prowadzenia. Barcelona szybko po jego wejściu strzeliła drugą bramkę. Nie zabrakło jednak kontrowersji, ponieważ w akcji bramkowej João Félix mógł faulować Vallejo. Sędziowie zdecydowali inaczej. Jesús dużo czasu nie miał. Zaliczył zaledwie trzy kontakty z piłką, ale zdążył zarobić żółtą kartkę. Granada ostatecznie zremisowała z Barçą 2:2.
Ocena Marki: brak
Ocena Asa: 0/3
Ocena SofaScore: 6,4/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
W starciu z Vitórią wszedł na boisko w przerwie, gdy Famalicão przegrywało u siebie 0:2. Zaliczył bardzo udane wejście i był bardzo aktywny. Oddał 2 strzały (oba celne), zaliczył aż 5 celnych podań, chętnie i skutecznie dryblował, a 3 razy rywale zatrzymywali go faulem. Miał też udział przy golu na 1:2, ponieważ to po jego rzucie rożnym gospodarze wreszcie zdobyli bramkę. Ostatecznie przegrali jednak 1:3. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,7/10
Ocena SofaScore: 7,6/10

Sergio Arribas (UD Almería)
Wyjazdowe spotkanie z Athletikiem rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 68. minucie, zmieniając Gonzalo Melero. Stanął przed arcytrudnym zadaniem, bowiem już wtedy Almería przegrywała 0:2, a Los Leones wyraźnie dominowali. Miał 7 kontaktów z piłką, 4 celne podania (na 6 prób; 67% skuteczności) i oddał jeden strzał (niecelny). Próbował zaskoczyć Unaia Simóna technicznym uderzeniem sprzed linii pola karnego, ale piłka minęła słupek. Grał krótko, niczym się nie wyróżnił i nie był w stanie dać swojej drużynie potrzebnego impulsu.

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
PSG wygrało ze Stade Rennais 3:1, a Hiszpan nie znalazł się w kadrze na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Nie wystąpił w domowym meczu z Betisem (1:1) z powodu zawieszenia wynikającego z czerwonej kartki, jaką otrzymał w poprzedniej kolejce w rywalizacji z Osasuną.

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Wrócił do podstawowego składu po kontuzji. W starciu z Al-Ahli pokazał się z dobrej strony pod tym względem, że był bardzo aktywny. Zabrakło mu jednak skuteczności. Na początku meczu zmarnował szansę na zdobycie gola, a później prowadzenie objęli rywale. W doliczonym czasie pierwszej połowy Karim miał jeszcze lepszą okazję, lecz trafił w słupek. Później w drugiej części rywalizacji trafił do siatki i cieszył się z wyrównania, ale po obejrzeniu powtórki arbiter anulował gola z powodu faulu jednego z kolegów Karima. Futbolówka wylądowała w bramce raz jeszcze w 101. minucie, jednak wtedy Benzema znajdował się na wyraźnym spalonym. Oprócz sytuacji strzeleckich Francuz zapisał na koncie 5 kluczowych podań. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj.
Ocena SofaScore: 7,9/10

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Cały mecz z Gironą przesiedział na ławce rezerwowych. Cádiz przegrał 0:1.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Całe spotkanie z Getafe (2:2) obejrzał z ławki rezerwowych.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W wyjazdowym starciu z Atlético Japończyk zanotował dyskretne zawody, na co bez wątpienia miała też ogólna słaba postawa Realu Sociedad. Szczególnie w pierwszej połowie goście dali się w pełni zdominować, dlatego Kubo nie mógł wiele zrobić w kwestii kreowania akcji ofensywnych. W całym meczu oddał jeden strzał i zanotował dwa kluczowe podania. Przeciwnicy nie zostawiali mu wolnego miejsca i trudno wyróżnić go za coś konkretnego. Boisko opuścił w 65. minucie, a Real Sociedad przegrał w Madrycie 1:2.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Nie znalazł się w kadrze na domowy mecz z Rayo Vallecano z powodu bliżej nieokreślonego problemu mięśniowego. Sevilla zremisowała 2:2. Jak do tej pory Mariano zanotował tylko dwa występy w barwach nowego klubu.

Mario Gila (Lazio)**
Dwudziesty mecz z rzędu na ławce rezerwowych. Lazio pokonało Atalantę 3:2.

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Cádiz i spisał się dobrze. Jako wahadłowy był bardzo aktywny, ale nie błysnął szczególnie w ofensywie. Dwa razy mocniej popracował w obronie, ale z przodu nie wykonał ani jednej próby dośrodkowania. Opuścił boisko w 63. minucie z kontuzją, więc życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia. Girona wygrała 1:0.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Real Sociedad przegrał z Atlético 1:2, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Reinier