9. kolejka: Real nie odda lidera przed przerwą reprezentacyjną

Real Madryt pokonał Osasunę, a Girona wygrała z Cádizem, więc czas rzucić okiem na układ tabeli przed zgrupowaniami kadry.

Ostatnia kolejka przed październikową przerwą na zgrupowania reprezentacji rozpoczęła się od meczu na San Mamés, gdzie Athletic podejmował ostatnią w tabeli Almeríę. Baskowie byli ostatnio w niezłej formie i był to dla nich idealny moment, by nabrać jeszcze lepszego rozpędu, więc raczej bez większych problemów wygrali 3:0.

Girona z kolei odbiła się po porażce z Realem Madryt i w Kadyksie wywiozła trzy punkty z Nuevo Mirandilla jako pierwsza drużyna w tym sezonie. Pomogła im oczywiście czerwona kartka Machísa, ale nie bez problemów dowieźli prowadzenie 1:0 i awansowali, chwilowo, na pozycję lidera. Real Madryt z kolei podejmował Osasunę i po raz pierwszy od dość długiego czasu mieliśmy spokojny, pewny mecz w wykonaniu Królewskich. Szybko gola strzelił Bellingham i potem mieliśmy festiwal niewykorzystanych okazji, ale Anglik dołożył drugie trafienie, a do siatki trafiali jeszcze Vinícius i Joselu. Królewscy więc przed przerwą na kadry nie oddadzą fotela lidera.