Oceny zawodników po meczu z Gironą

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Gironą 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Kepa

25. Kepa

Spodziewaliśmy się, że będzie miał dużo pracy, zwłaszcza po tak trudnym dla Realu początku. Na jego szczęście w pierwszych minutach zawodnicy Girony uderzali niecelnie, a z najgroźniejszym celnym strzałem (Davida Lopeza) na początku drugiej połowy Hiszpan poradził sobie bardzo dobrze. Miewał problemy z wyjściami do górnych piłek, choć nie popełnił ani jednego dużego błędu. Na początku meczu nie popisał się też przy rozegraniu, ale później spisywał się bez zarzutu także w tym aspekcie.

2. Carvajal

Naprzeciwko niego stanął jeden z najgroźniejszych na początku tego sezonu skrzydłowych, czyli Sávio. Nic więc dziwnego, że Carvajal skupił się na defensywie i rzadziej niż wcześniej zapędzał się do ataku. Swoją flankę był w stanie jednak skutecznie zamknąć (choć nie od samego początku). W przerwie zmiana Girony spowodowała przesunięcie skrzydłowego na drugą stronę, a naprzeciwko Daniego pojawił się Valery Fernández, który też nie był w stanie zdominować tej flanki. Dojrzały i dobry występ Carvajala.

22. Rüdiger

Trochę niepostrzeżenie stał się absolutnym szefem obrony Realu Madryt. Poprawny w rozegraniu i bardzo mocny przy dośrodkowaniach rywali. Schował do kieszeni i Dowbyka, i Stuaniego. Cieszy nas też to, że po niezrozumiałym wejściu Yangela Herrery otrząsnął się tak szybko, jakby miał kolana z tytanu. W obecnej sytuacji pozostałych stoperów to być może najważniejszy zawodnik z całej kadry Królewskich.

6. Nacho

Rozgrywał bardzo solidne zawody do doliczonego czasu gry. Nie tracił piłek, dobrze rozgrywał, w defensywie uniknął większych błędów. Jego barbarzyński faul na Portu nie ma żadnego usprawiedliwienia. Zupełnie go odcięło i słusznie wyleciał z boiska. Niestety traci na tym drużyna, ponieważ Nacho może zabraknąć na dłużej.

12. Camavinga

Może i nie jest lewym obrońcą, ale żaden zawodnik nie zaliczył na tej pozycji lepszego występu niż on wczoraj. Początek nie był łatwy, ponieważ w obu świetnych sytuacjach Girony mógł zachować się lepiej – najpierw był frywolny wobec wrzutki ze swojej strony, później całkowicie zgubił krycie, gdy Cyhankow strzelił w słupek. Od tego momentu wszystko jednak się u niego zgadzało. Zaliczył najwięcej interwencji w defensywie ze wszystkich zawodników (12), a do tego dołożył jeszcze bardzo solidną pracę na długości całego boiska.

18. Tchouaméni

Nareszcie! Zdobył bardzo ważną bramkę, która jeszcze bardziej uspokoiła Real, ale nawet bez niej mówilibyśmy o bardzo dobrym występie. Kilka razy grał na pograniczu faulu, ale był niezwykle skuteczny w próbach odbioru i pojedynkach. Jeden z najlepszych występów w barwach Realu Madryt.

15. Valverde

Po niemrawym początku całej drużyny i jego samego w porę wrócił stary i dobry Valverde, który harował na całym boisku. Wspierał Carvajala w pracy defensywnej, ale też był jednym z pierwszych, którzy ruszali do pressingu, gdy pojawiała się realna szansa na przechwycenie piłki. Nie błyszczał, ale zrobił swoje.

8. Kroos

Zaliczył asystę przy trafieniu Tchouaméniego, ale tak jak w przypadku Francuza – nawet bez tego jest za co go chwalić. Gdy Real był przy piłce, Kroos umiejętnie skupiał na sobie uwagę, by szybko przenieść piłkę w wolną strefę. Zaliczył też co najmniej dwie bardzo ważne interwencje w defensywie. Szkoda, że pod koniec pierwszej połowy uderzył za blisko środka bramki, bo jego potężne uderzenie mogłoby być mocnym kandydatem do gola sezonu.

5. Bellingham

Gol, asysta, bardzo dobra gra w defensywie (aż 6 interwencji) i świetna gra z piłką przy nodze. Brakuje na niego słów i z meczu na mecz madridismo musi uwielbiać go coraz bardziej. Jest niesamowity. Szkoda, że jeszcze w pierwszej połowie po znakomitym rajdzie nie pokonał Gazzanigi. Na mały minus zachowanie z pierwszej połowy, kiedy po zagraniu ręką sędzia mógł odgwizdać rzut karny dla gospodarzy.

7. Vinícius

Bardzo wolno wraca po kontuzji. Widać, że brakuje mu jeszcze pewności siebie, na co wskazuje liczba prób dryblingu – 0. Rzadziej niż zwykle ryzykował, ale nie było z tego pożytku. Inna sprawa, że gdy po 21. minutach Real prowadził 2:0, jego samba nie była już tak potrzebna, a w wielu sytuacjach utrzymanie się przy piłce mogło być ważniejsze dla drużyny i trenera.

14. Joselu

Zasłużenie utrzymał miejsce w wyjściowej jedenastce i pokazał, że trener się nie pomylił. Skończył spotkanie z takim samym bilansem jak Bellingham: gol i asysta. Nie był jednak wyłącznie zawodnikiem, który spędzał czas w polu karnym rywala. Często angażował się w defensywę, a jego średnia pozycja posiadania piłki wskazuje na to, że grał niżej niż Vinícius, Bellingham czy Valverde. W tym sezonie średnio co 87 minut strzela gole lub zalicza asystę. Świetnie wprowadził się do zespołu.