Napoli gromi przed meczem z Realem

We wtorek Napoli podejmie na własnym boisku Real Madryt, a dzisiaj rozbiło na wyjeździe 4:0 Lecce.

W 16. minucie Napoli zdobyło gola na 1:0, a asystował Piotr Zieliński. Wrzutka Polaka z rzutu wolnego wylądowała na głowie Leo Østigård. Gospodarze bronili źle i pozwolili defensorowi na bezkarne główkowanie z bliska do siatki. Później Lecce próbowało się odgryźć, ale gospodarze nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza gości.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Victor Osimhen, który zmienił Giovanniego Simeone. Już w 51. minucie Nigeryjczyk strzelił gola na 2:0. Główkował z bliska do siatki po wrzutce Chwiczy Kwaracchelii. Ale worek z bramkami rozwiązał się na dobre dopiero w samej końcówce. Najpierw w 88. minucie do siatki trafił Gianluca Gaetano, a później w doliczonym czasie gry z rzutu karnego Matteo Politano.

We wtorek Napoli po dwóch wygranych z rzędu w Serie A podejmie na własnym boisku Real Madryt. Po pierwszych meczach w Lidze Mistrzów obie drużyny mają po trzy punkty.

Lecce – Napoli 0:4 (0:1)
0:1 Østigård 16' (asysta: Zieliński)
0:2 Osimhen 51' (asysta: Kwaracchelia)
0:3 Gaetano 88' (asysta: Raspadori)
0:4 Politano 90+4' (rzut karny)

Lecce: Falcone; Gendrey, Pongracić, Baschirotto, Gallo (61' Dorgu); Rafia (61' Joan González), Ramadani, Blin (61' Oudin); Almqvist (82' Corfitzen), Krstović, Strefezza (71' Piccoli).
Napoli: Meret;Di Lorenzo, Østigård, Natan, Olivera; Anguissa, Lobotka (70' Cajuste), Zieliński (83' Gaetano); Lindstrøm (58'  Raspadori), Simeone (46' Osimhen), Kwaracchelia (58' Politano).