Oceny zawodników po meczu z Las Palmas

Real Madryt wygrał u siebie z Las Palmas 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Kepa

25. Kepa

Po raz drugi z rzędu zachował czyste konto na Bernabéu, choć tak jak w meczu z Unionem nie miał dużo roboty. Bez problemu obronił strzały Jonathana Viery i Kiriana Rodrigueza, raz uratował drużynę przed rzutem rożnym i to by było na tyle.

6. Nacho

Carlo Ancelotti wystawił go na boku obrony, ale jeszcze w pierwszej połowie Nacho przeniósł się na środek defensywy. O ile grając na prawej stronie trochę brakowało go w ofensywie, o tyle do gry na stoperze trudno się przyczepić. Grał tam na bardzo wysokim poziomie i wiele wskazuje na to, że znów będzie łatać tam dziury po urazie Alaby.

22. Rüdiger

Kolejne dobre spotkanie Niemca. W defensywie spisywał się bez zarzutu, a z przodu był w stanie stworzyć świetną okazję Joselu po udanym rajdzie na połowie rywala.

4. Alaba

Grał 41 minut, ale nie można go rozliczać z zadań defensywnych. Las Palmas praktycznie w ogóle nie angażowało go w grę obronną, przez co ponownie niemal wszystkie jego kontakty z piłką dotyczyły rozegrania. Nie pokazał nic wyjątkowego, ale nic nie zepsuł w spektakularny sposób.

23. Mendy

W niezłym stylu wrócił do wyjściowej jedenastki. W defensywie spisywał się bardzo dobrze i zaryglował swoją stronę. W ataku było nieco gorzej, choć notorycznie był wysoko ustawiony i pomagał w rozegraniu.

18. Tchouaméni

Jego występ był taki jak całej drużyny – bez większej historii. Robił to, co do niego należało, nic mniej i nic więcej. Poprawne spotkanie.

15. Valverde

Żaden inny zawodnik nie stworzył tylu okazji kolegom co on. Najlepszą z nich sam też wywalczył, wykorzystując błąd obrońcy Las Palmas. Niestety Joselu po jego podaniu uderzył w interweniującego bramkarza. Valverde nie tylko się nabiegał, ale był też realnym zagrożeniem pod bramką rywala.

12. Camavinga

Nie rzucał się w oczy, ale wykonywał dobrą robotę w środku pola. Zaliczył 7 interwencji w obronie (drugi wynik po Nacho – 8), chętnie i skutecznie dryblował. Często pojedynkował się z zawodnikami Las Palmas i wygrał większość tych starć.

21. Brahim

Jako jeden z nielicznych wyróżniał się tym, że chciał zrobić coś innego. Nie decydował się na najprostsze rozwiązania, choć paradoksalnie to właśnie przede wszystkim to najprostsze – oddanie strzału nie prosto w bramkarza – dało mu tytuł bohatera tego spotkania.

11. Rodrygo

Nie można odmówić mu aktywności, ale znów trzeba mieć pretensje o kiepską skuteczność. W pierwszej połowie miał bardzo dobrą okazję po mocnym podaniu Joselu, ale uderzył prosto w bramkarza. W pewien sposób zrehabilitował się ładną akcją i dobrym podaniem przy drugim trafieniu, gdy Joselu ustalił wynik meczu.

14. Joselu

Bardzo trudno ocenić takie mecze jak ten. Z jednej strony jego ruchy w roli „dziewiątki” są niemal idealne. Z wielką łatwością odnajduje się w polu karnym rywala, ale brakuje najważniejszego, czyli wykończenia. Tak było wczoraj, ale w końcu przy siódmej próbie pokonał Álvaro Vallesa. A miał przecież co najmniej dwie jeszcze lepsze okazje.

17. Lucas Vázquez

Siedem minut po wejściu odnalazł Brahima i zaliczył asystę przy najważniejszym golu tego meczu. W obronie nie miał nic do roboty, a jego próby atakowania – poza asystą – nie miały żadnej historii. W najważniejszym momencie dobrze się jednak spisał.

19. Ceballos

Zmiana Brahima na Ceballosa oznaczała lekkie puszczenie pedału gazu, jednak przy tym wyniku Real potrzebował właśnie kogoś takiego jak Ceballosa. Przez ponad 30 minut stracił tylko jedną piłkę, chętnie szukał gry, angażował się w defensywie i samą swoją aktywnością pomagał Realowi w utrzymaniu korzystnego wyniku. Dobrze widzieć go z powrotem, i to od razu w dobrej dyspozycji.