6. kolejka: Remontada Barcelony, Katalończycy na fotelu lidera

Barcelona przeprowadziła niesamowitą remontadę z Celtą, wygrywając ostatecznie 3:2, i awansowała na pozycję lidera.

Po ekscytującym starciu Girony z Mallorcą, w którym obejrzeliśmy aż osiem bramek, przenieśliśmy się do Nawarry. Tam na El Sadar widzieliśmy tę drugą twarz hiszpańskiego futbolu, pełną walki, niezbyt pięknych akcji i niewielu bramek. Osasuna bezbramkowo zremisowała z Sevillą w jednym z najnudniejszych spotkań w tym sezonie Primera.

Na Estadi Olímpic następnie wyszli podopieczni Rafy Beníteza, którzy zaprezentowali pokaz taktycznego, dojrzałego futbolu do 80. minuty. Stworzyli sobie kilka naprawdę groźnych okazji i nie przestraszyli się Barcelony, która, przegrywając, wyszła na drugą połowę w bardzo ofensywnym ustawieniu. W drugiej odsłonie meczu podwyższyli prowadzenie. Na niecały kwadrans przed końcem jednak Lewandowski trafił do siatki, a Celta ewidentnie się po tym trafieniu przestraszyła. W ciągu następnych siedmiu minut do bramki trafiali Lewandowski i Cancelo, a Barcelona przeprowadziła niesamowitą remontadę, sięgając ostatecznie po trzy punkty.