Manuel Ángel i Cañizares dają Castilli zwycięstwo

W 5. kolejce Primera Federación Castilla wygrała na wyjeździe z Méridę 1:0 po golu Manuela Ángela. Znakomity mecz rozegrał również Cañizares, dzięki któremu Królewscy byli w stanie utrzymać czyste konto i zgarnąć komplet punktów.

Castilla wygrała drugi mecz w tym sezonie i zbliżyła się do ligowej czołówki. Pokonała Méridę 1:0 po trafieniu Manuela Ángela. Królewscy w tym spotkaniu musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Nico Paza i spisali się dobrze. Przez większość czasu byli w stanie kontrolować wydarzenia na boisku. Gospodarze jednak mieli swoje szanse i wtedy na wysokości zadania stawał Cañizares, który pomógł utrzymać prowadzenie. Co ciekawe, jak na razie w tym sezonie podopieczni Raúla lepiej spisują się na wyjazdach niż na stadionie Alfredo Di Stéfano.

Castilla bardzo dobrze rozpoczęła dzisiejsze spotkanie, od razu ruszając do przodu. Nie były to huraganowe ataki, ale przewaga, która przełożyła się na gola w 18. minucie. Carrillo dograł do Manuela Ángela, a pomocnik strzałem pod poprzeczkę zaskoczył José Andrésa. Po tym trafieniu spotkanie się uspokoiło i bramkarze mieli niewiele do roboty. Dopiero w 38. minucie Mérida zmusiła Cañizaresa do pracy, kiedy groźnie dośrodkował Chuma. Wynik do przerwy już się nie zmienił i podopieczni Raúla mogli być zadowoleni ze swojej gry.

Po zmianie stron Castila szybko stworzyła sobie szansę na podwyższenie prowadzenia, lecz zmarnował ją Gonzalo. Później znów pojawił się dosyć długi okres gry bez żadnych okazji. Upływający czas sprzyjał oczywiście madrytczykom, ale przewaga nie pozwalała na pełny spokój. Mérida odważniej zaatakowała w ostatnim kwadransie. Najpierw próbował Akito, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie, a później szansę miał Chuma i w tym przypadku świetnie interweniował Cañizares. Jeszcze w doliczonym czasie Mérida miała kilka stałych fragmentów gry, ale poza zamieszaniem w polu karnym Castilli nic z nich nie wyniknęło.

Mérida – Real Madryt Castilla 0:1 (0:1)
0:1 Manuel Ángel 18’ (asysta: Carrillo)

Mérida: José Andrés, Raúl Prada (Parras 73’), Elo, Bonaque, Pipe, Luis Acosta, Ismael (Busi 53’), Raúl Beneit, Sandoval (Akito 73’), Escardó (Ben Hamed 86’), Chuma.

Real Madryt Castilla: Cañizares, Marvel, Asencio, Carrillo, Vinícius Tobias, Edgar, Manuel Ángel (David González 74’), Theo Zidane, Palacios (Víctor Muñoz 66’), Peter, Gonzalo (Álvaro Rodríguez 74’).