/ KRot, Mateo, ostricz, Santi01

Bardzo dobry mecz Kubo, sprytne trafienie Benzemy [VIDEO]

Takefusa Kubo rozegrał bardzo dobre spotkanie na Santiago Bernabéu, gdzie po raz kolejny pokazał się szerszej publiczności. Gola na wagę zwycięstwa Al-Ittihad w lidze saudyjskiej zdobył za to Karim Benzema, który doznał drobnego urazu i nie wystąpił w drugim spotkaniu swojej drużyny w tym tygodniu.

Endrick (Palmeiras)*
W meczu z Goiás 17-latek pojawił się na murawie w 68. minucie, ale dał słabą zmianę. Nie był widoczny, zanotował tylko 9 kontaktów z piłką i spróbował tylko czterech podań. Przegrał wszystkie pojedynki z rywalami (aż 6, 0% skuteczności) i 5 razy tracił piłkę. Po bramce w doliczonym czasie gry Palmeiras wygrało 1:0.
Ocena SofaScore: 6,2/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Jego styl gry u obecnego trenera Getafe już chyba nigdy się nie zmieni. Zdecydowanie częściej walczył o piłkę w powietrzu niż na ziemi, ale przy Davidzie Garcíi i Ikerze Iker Muñozie szło mu w kratkę. W meczu z Osasuną Getafe wygrało 3:2 i wszystkie gole strzeliło głową. Latasa miał jednak niewielki udział w tej wygranej.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Po raz kolejny dostał szansę od pierwszej minuty. Był to jego drugi występ z rzędu w wyjściowej jedenastce. Niestety tym razem – w porównaniu do rywalizacji z Valencią przed przerwą na reprezentacje – spisał się zdecydowanie gorzej. Nie zawinił bezpośrednio przy stracie żadnej z dwóch bramek, jakie zdobyło Rayo, ale też nie był tak pewny w swoich poczynaniach, jak przed dwoma tygodniami. Najlepszym tego dowodem była sytuacja, w której Sergio Camello w bardzo łatwy sposób zwodem na zamach oszukał Rafę w polu karnym i tylko słabe wykończenie 22-letniego napastnika uchroniło Alavés przed stratą gola. Marín zanotował dwa wybicia, wygrał dwa z trzech stoczonych starć na murawie oraz jeden z dwóch pojedynków powietrznych. Mogło być lepiej, ale świetną informacją jest już to, że stoper zaczyna grać z coraz większą regularnością w podstawowym składzie. W następnej kolejce będzie miał ku temu kolejną okazję, gdy drużyna z Kraju Basków zmierzy się na własnym terenie z Athletikiem.
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Marvin (Las Palmas)
W niedzielę Las Palmas mierzyło się na wyjeździe z Sevillą, a Marvin pojawił się na boisku w 73. minucie, zaliczając swój debiut w nowym-starym zespole. Nie wyróżnił się niczym szczególnym i do statystyk można zaliczyć tylko jeden wygrany pojedynek. Nie był w stanie pomóc swojej drużynie w odrobieniu strat, a mecz zakończył się wygraną gospodarzy 1:0.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Reinier (Frosinone Calcio)
W domowym starciu Frosinone z Sassuolo mógł zadebiutować, ale gdy jego drużynie nie szło i przegrywała do przerwy 1:2, trener zdecydował się na wpuszczenie innych zawodników. To przyniosło pozytywny skutek – Frosinone wygrało 4:2, a Reinier obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych.

Jesús Vallejo (Granada)
Nadal nie wyleczył urazu i w starciu z Gironą (2:4 u siebie) znalazł się poza kadrą meczową.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Po bardzo udanym wejściu ostatnio mocno spuścił z tonu. Wyjazdowe starcie z Rio Ave rozpoczął w pierwszym składzie i mógł wpisać się na listę strzelców w doliczonym czasie gry pierwszej połowy (gdy Famalicão prowadziło 1:0), ale piłka po po uderzeniu z rzutu wolnego z około 30 metrów odbiła się od słupka. Często próbował swoich sił niekonwencjonalnymi zagraniami, ale to nie był jego dzień. Zszedł w 62. minucie, a jego drużyna zremisowała 1:1.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Sergio Arribas (UD Almería)
Znalazł się w wyjściowej jedenastce na wyjazdowe spotkanie z Villarrealem. Nominalnie został ustawiony na lewym skrzydle, ale więcej czasu i tak spędził w środkowej strefie, mocno angażując się w rozegranie piłki i fazę kreacji. Nie strzelił gola ani nie zanotował asysty, ale znów był bardzo aktywny. Zanotował 38 kontaktów z piłką, wykonał 14 celnych podań na 18 prób (78% celności) i posłał jedno kluczowe podanie. Chętnie wchodził w pojedynki, wygrał równo połowę z nich (6 na 12). Popisał się trzema udanymi dryblingami. Pozostawił po sobie pozytywne wrażenie i widać, że z każdym kolejnym występem na poziomie Primera División wygląda coraz lepiej. Nie udało mu się jednak pomóc Almeríi w zdobyciu punktów. Żółta Łódź Podwodna odrobiła straty i wygrała 2:1.
Ocena WhoScored: 6,8/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W piątek PSG przegrało u siebie z Nice 2:3, a Hiszpan nie znalazł się w kadrze na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Wystąpił od początku w wyjazdowym meczu z Rayo Vallecano i mimo porażki był jednym z najjaśniejszych punktów swojego zespołu. Oprócz swoich klasycznych obowiązków defensywnych obejmujących asekurację obrońców czy powroty we własne pole karne, starał się wcielić w rolę dyrygenta. Niestety niekoniecznie z pozytywnym skutkiem. Miał łącznie 65 kontaktów z piłką, zanotował 39 celnych podań na 47 wykonanych (83% skuteczności) i wygrał aż 11 z 16 stoczonych pojedynków na murawie. Walczył i starał się, ale to nie wystarczyło, by wymiernie pomóc swojej ekipie. Nie oddał ani jednego strzału na bramkę ani nie popisał się żadnym kluczowym podaniem. Ostatecznie Alavés przegrało 0:2, choć gdyby gospodarze wykazali się większą skutecznością, a Antonio Sivera niemal perfekcyjnie nie wywiązywałby się ze swoich obowiązków między słupkami, to rozmiary porażki podopiecznych Luisa Garcíi Plazy mogłyby być jeszcze wyższe.
Ocena SofaScore: 7,4/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Po porażce z Al-Hilal (3:4) zespół Benzemy szybko wrócił na właściwe tory. W starciu z Al-Okhdood był faworytem, ale przeżywał męczarnie. Wyraźnie dominował, stwarzał okazje, ale nic nie chciało wpaść. Benzema był jednak jednym z najlepszych piłkarzy na boisku – to jego podania robiły różnicę. Gdy jednak przyszło co do czego, Karim wziął się za robotę i w 72. minucie strzelił jedynego gola w tym meczu. Sprytnie zachował się pod bramką rywala i uderzeniem kolanem pokonał bramkarza gospodarzy.
Ocena SofaScore: 8,4/10

W poniedziałkowym meczu Ligi Mistrzów AFC Al-Ittihad wygrało z uzbeckim AGMK 3:0, ale Benzema nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych. Powodem jego absencji jest niegroźny uraz mięśniowy.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Wraca do treningów po kontuzji, ale wciąż nie był dostępny na mecz ligowy, który Cádiz przegrał 0:3 z Athletikiem.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Przegrany mecz z Mallorcą (0:1) w całości obejrzał z ławki rezerwowych. Po raz czwarty w tym sezonie całe spotkanie spędził właśnie w pozycji siedzącej.

Eden Hazard (bez klubu)
Po odejściu z Realu Madryt wciąż nie znalazł sobie nowego zespołu.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W niedzielny wieczór na Santiago Bernabéu oglądaliśmy dwie wersje Kubo. W pierwszej połowie był najlepszym graczem na boisku. Już w 5. minucie zaliczył asystę przy golu Andera Barrenetxei. Kilka chwil później Japończyk mógł powiększyć prowadzenie swojego zespołu, ale jego trafienie z dystansu nie zostało zaliczone, ponieważ piłka otarła się o Oyarzabala. Kubo co chwilę napędzał ataki Realu Sociedad, a Fran García miał z nim ogromne problemy. Po przerwie jednak Japończyk nie prezentował już takiego samego poziomu, na co wpływ bez wątpienia miała też lepsza dyspozycja Królewskich. W całym spotkaniu oddał dwa strzały, zanotował cztery kluczowe podania, trzy udane dryblingi oraz wygrał aż siedem pojedynków. Pomimo porażki Kubo ma za sobą bardzo udany występ w stolicy Hiszpanii. Skrót tego spotkania można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,6/10
Ocena SofaScore: 8,0/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Cały mecz z Las Palmas przesiedział na ławce rezerwowych. Sevilla wygrała 1:0. Kolejną szansę na debiut w nowej drużynie Mariano będzie miał w środę w rywalizacji z Lens w Lidze Mistrzów lub w sobotę w wyjazdowym spotkaniu z Osasuną w La Lidze.

Mario Gila (Lazio)**
Nadal czeka na debiut w tym sezonie. Znów całe spotkanie przesiedział na ławce. Jego koledzy przegrali na wyjeździe z Juventusem 1:3. Już dziś na Stadio Olimpico pojawią się gracze Atlético, ale trudno przypuszczać, by Maurizio Sarri dał mu szansę na grę.

Miguel Gutiérrez (Girona)**
Wyjazdowy mecz z Granadą zaczął w pierwszym składzie, a jego zespół zaliczył bardzo dobre spotkanie i wygrał aż 4:2. Sam Miguel nie miał jednak kluczowego udziału przy żadnej z bramek, ale nie zawalił też nic w defensywie. Zagrał po prostu solidne spotkanie.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,0/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
W niedzielę Real Sociedad przegrał na wyjeździe z Realem Madryt 1:2, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Takefusa Kubo