Zwycięstwo w pierwszym sparingu

Piłkarki Realu Madryt wygrały w pierwszym sparingu okresu przygotowawczego z Tigres Feminil 3:1. Dwie bramki dla Królewskich zdobyła Signe Bruun, a jedną dołożyła Maite Oroz.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania na Estadio Universitario nad Monterrey przeszła solidna ulewa, przez co murawa nie była w najlepszym stanie i w niektórych strefach piłka wręcz się zatrzymywała. Mimo tego piłkarki Realu Madryt potrafiły stworzyć sobie okazje, jednak to gospodynie otworzyły wynik spotkania za sprawą trafienia Reyes w 37. minucie gry. Królewskie zareagowały dość szybko, bo już po 180 sekundach Signe Bruun doprowadziła do wyrównania, zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach Las Blancas.

W przerwie Alberto Toril dokonał trzech zmian, wprowadzając na plac gry Lindę Caicedo, Atheneę del Castillo i Claudię Zornozę. Kolumbijka szybko zaznaczyła swoją obecność, kiedy w 57. minucie po indywidualnej akcji lewą flanką wrzuciła piłkę wprost na głowę Bruun, która strzeliła swojego drugiego gola i wyprowadziła Królewskie na prowadzenie. Chwilę później Maite Oroz zdobyła trzecią bramkę dla Realu Madryt, wykorzystując fantastyczne podanie z pierwszej piłki Zornozy. W końcówce gospodynie próbowały odrobić straty, ale bardzo dobrze między słupkami sprawowała się Mylène Chavas.

SKRÓT MECZU

Tym samym Królewskie wygrywają w pierwszym sparingu pretemporady, który okazał się prawdziwym świętem kobiecej piłki w Monterrey, ponieważ poczynania rywalizację podopiecznych Alberto Torila z Tigres Femenil oglądało z trybun 21 399 kibiców. Następny sparing Las Blancas zagrają z Clubem América. Spotkanie w Meksyku odbędzie się w niedzielę 3 września o godzinie 22:00 czasu polskiego (14:00 czasu lokalnego).

Tigres Femenil – Real Madryt 1:3 (1:1)