/ Leszczu, Mateo, KRot, Santi01

Pierwsza bramka Asensio, gol, asysta i kontuzja Benzemy [VIDEO]

W miniony weekend spośród zawodników związanych z Realem Madryt wyróżniło się dwóch piłkarzy. Karim Benzema zdobył bramkę i zanotował asystę w starciu z Al-Riyadh, a Marco Asensio strzelił swojego pierwszego gola w PSG. Jak poszło pozostałym?

Endrick (Palmeiras)*
Nie otrzymał powołania na mecz Copa Libertadores z Deportivo Pereira, który Palmeiras wygrało 4:0. W meczu ligowym z Vasco nie podniósł się z ławki, a Palmeiras wygrało 1:0.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Typowy mecz Juanmiego. Więcej pojedynków główkowych niż celnych podań – tak gra Latasa u Bordalasa. Oddał trzy strzały, jednak najbardziej pomógł drużynie… podczas pojedynku główkowego. W końcówce starcia z Alavés był bowiem faulowany w polu karnym rywala, a rzut karny na gola zamienił Borja Mayoral. Mnóstwo pracy wykonanej przez Latasę opłaciło się, a Getafe między innymi dzięki niemu może cieszyć się z pierwszego gola i pierwszej wygranej w tym sezonie. Skrót wczorajszego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,4/10
Ocena SofaScore: 7,6/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Podobnie jak Blanco pojawił się na murawie dopiero w 92. minucie przy stanie 0:1 dla Getafe. Natomiast w przeciwieństwie do pomocnika o grze Marína nie da się napisać ani nic pozytywnego, ani też nic negatywnego. Po prostu nie miał zbyt wiele czasu, by jako stoper cokolwiek zawalić albo stać się zbawcą swojej drużyny. Zanotował tylko pięć kontaktów z piłką i trzy celne podania na trzy wykonane. Raz uderzał na bramkę, lecz niestety niecelnie. Warto zaznaczyć, że 21-latek po występie w wyjściowej jedenastce w meczu pierwszej kolejki z Cádizem w dwóch kolejnych starciach wchodził na boisko z ławki w ostatnich minutach.
Ocena Marki: bez oceny
Ocena WhoScored: 6,00/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Marvin (Las Palmas)
W piątek Las Palmas zremisowało u siebie z Realem Sociedad 0:0, a Marvin nie znalazł się w kadrze na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Jesús Vallejo (Granada)
Z powodu urazu ciągle jeszcze nie wrócił do treningów. Przegapił też wygrany 3:2 mecz z Mallorcą.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Wyjazdowe starcie ze Sportingiem nie było dla niego udane. Famalicão przegrało 0:1, a Aranda opuścił boisko w 73. minucie. Jako jeden z niewielu próbował czegoś nieoczywistego, ale nie potrafił przełożyć tego na coś bardziej konkretnego. Lizbończycy od początku do końca zdominowali gości, którzy mogą się cieszyć, że przegrali tylko jedną bramką.
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Sergio Arribas (UD Almería)**
Wybiegł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Cádizem. W pierwszej połowie Almería nie prezentowała się najlepiej i niestety tak samo było z Arribasem. Rzadko pojawiał się pod polem karnym rywala. Miał 26 kontaktów z piłką, zanotował 11 celnych podań (73,3% celności) i oddał łącznie dwa strzały (jeden niecelny i jeden zablokowany). Wygrał dwa z czterech stoczonych pojedynków, ale za to aż osiem razy stracił piłkę. Być może Sergio zdołałby pokazać więcej, ale stał się ofiarą czerwonej kartki dla Edgara Gonzáleza i już w 52. minucie opuścił plac gry, a w jego miejsce Vicente Moreno wprowadził na boisko środkowego obrońcę Kaiky’ego, który mimo gry w osłabieniu doprowadził do wyrównania bramką zdobytą w 95. minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
Marco na długo zapamięta sobotnie spotkanie z Lens. Hiszpan rozpoczął to spotkanie na pozycji środkowego napastnika, a w 45. minucie zdobył swoją premierową bramkę dla Les Parisiens. Przyjął sobie piłkę tuż przed polem i zrobił to, co potrafi najlepiej – oddał precyzyjny strzał lewą nogą i pokonał bramkarza rywali. Do gola dołożył jedno kluczowe podania i dwa udane dryblingi. Dodatkowo starał się być ciągle pod grą i widać było, że coraz lepiej rozumie się z kolegami. Bez wątpienia dobry występ będzie dla niego dodatkową motywacją na najbliższe tygodnie.
Ocena WhoScored: 7,5/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
W wyjazdowej rywalizacji z Getafe zasiadł na ławce rezerwowych. Wszedł na murawę dopiero w 92. minucie, kiedy to jego Alavés przegrywało już 0:1 po bramce Borjy Mayorala z rzutu karnego. Na murawie Blanco spędził w sumie dziewięć minut w trakcie których miał 13 kontaktów z piłką, wykonał siedem celnych podań (87,5% celności), a nawet zdążył zanotować jedno kluczowe zagranie, które jednak nie zakończyło się golem. Ponadto dwa razy uderzał na bramkę, ale obie próby zostały zablokowane. Trzeba przyznać, że jak na tak krótki czas gry był to niezły występ. Jego obecność nie odmieniła jednak losów meczu i ekipa z Vitorii poległa na Coliseum Alfonso Pérez 0:1.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Al-Ittihad walcem rozjeżdża kolejnych rywali. W czwartek kolejną ofiarą był Al-Riyadh. Al-Ittihad wygrał 4:0, a Karim zdobył swoją pierwszą bramkę w saudyjskiej lidze. Uczestniczył w wyprowadzeniu kontrataku, który wykończył ładnym uderzeniem. To trafienie dało jego drużynie prowadzenie. W doliczonym czasie dołożył do tego asystę przy golu Al-Amriego. Łącznie miał na koncie aż cztery kluczowe podania i można było go zauważyć niemal w każdym fragmencie boiska. Koncertowy występ Karima i jego zespołu.
Ocena SofaScore: 8,6/10

W poniedziałkowym spotkaniu z Al-Wehdą Karim znalazł się w podstawowym składzie, ale w 42. minucie musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Gdy był na boisku, to nie pokazał niczego szczególnego. Jedna próba strzału, która została zablokowana i jedno kluczowe podanie to wszystko, jeśli chodzi o statystyki. Sama gra też zachwytu nie wzbudziła, bo rzadko docierała do niego piłka. Teraz trzeba poczekać na wyniki badań, żeby ocenić, jak poważny jest to uraz. Al-Ittihad wygrał 3:0 i jest liderem saudyjskiej ligi.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Wciąż leczy kontuzję mięśniową. Cádiz zremisował 1:1 z Almeríą.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
W domowej potyczce z Realem Madryt nie wyszedł na boisku nawet na chwilę. Z ławki rezerwowych obejrzał porażkę Celty 0:1.

Eden Hazard (bez klubu)
Po odejściu z Realu Madryt wciąż nie znalazł sobie nowego zespołu.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W starciu z Las Palmas zespół Imanola Alguacila nie popisał się skutecznością, choć i tak warto wyróżnić postawę Japończyka. Oddał dwa strzały, posłał dwa kluczowe podania, a do tego wygrał trzy pojedynki. Był najjaśniejszą postacią w ofensywie, starał się kreować akcje na prawej flance, ale finalnie trudno wyróżnić go za coś szczególnego. W przeszłości wielokrotnie udowadniał już, że stać go na więcej. Boisko opuścił w 75. minucie, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Mariano (bez klubu)

Mario Gila (Lazio)**
Lazio zanotowało fatalny start sezonu w Serie A. Tydzień temu przegrało z Lecce, a teraz przed własną publicznością uległo Genoi. Mario Gila znów przyglądał się boiskowym wydarzeniom tylko z perspektywy ławki rezerwowych.

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Hiszpan rozegrał pełne 90 minut przeciwko Sevilli na Sánchez Pizjuán i trzeba powiedzieć, że spisał się nieźle, choć bez żadnego niesamowitego błysku. Nie zawinił przy straconej bramce, a w defensywie prezentował się w miarę przyzwoicie, notując odbiór i trzy wybicia. Chętnie uczestniczył w grze i pokazywał się w akcjach ofensywnych. Do kilku udanych dryblingów dorzucił jedno kluczowe podanie. Girona wygrała w Sewilli 2:1.
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Zawodnik kolejki: Karim Benzema