3. kolejka: Barcelona wygrywa po thrillerze z Villarrealem

Barcelona wygrała 4:3 z Villarrealem, więc czas rzucić okiem na układ tabeli Primera División.

Kolejka rozpoczęła się w piątek od całkiem nieźle zapowiadających się meczów, ale ostatecznie bramkę zobaczyliśmy tylko jedną. Na Gran Canarii Las Palmas zremisowało bezbramkowo z Realem Sociedad, a z kolei na Balaídos gol Jude'a Bellinghama w końcówce pozwolił Realowi Madryt wywieźć trzy punkty z Galicji, notując komplet oczek po trzech kolejkach. W sobotę nie było nam dane oglądać hitów, ale bramek było już zdecydowanie więcej. Cádiz zremisiował z Almeríą i po tym meczu to gospodarze mogli sobie z pewnością pluć w brodę.

Granada zagrała naprawdę bardzo emocjonujący mecz z Mallorcą. Wiele się działo, ale ostatecznie to ekipa Jesúsa Vallejo wygrała 3:2 i zanotowała pierwsze trzy punkty w sezonie. Girona Míchela pojechała na Sánchez Pizjuán i nie miała litości dla Sevilli, która radzi sobie coraz gorzej z tygodnia na tydzień. Katalończycy wygrali w Andaluzji 2:1 i Sevilla pozostaje jedyną drużyną, która w tym sezonie nie zdobyła nawet jednego punktu.

Pierwszym niedzielnym meczem było z kolei starcie Villarrealu z Barceloną. Na La Cerámica wiele się działo. Najpierw Barcelona wyszła na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Gaviego i De Jonga. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy gospodarze przeprowadzili remontadę, wykorzystując błędy najczęściej Alonso i Roberto. Trzeci gol, tym razem autorstwa Baeny, przyszedł na początku drugiej połowy. Wydawało się, że Villarreal naprawdę może mieć wszystko pod kontrolą, ale na boisko wszedł Ferrán Torres. Głupie błędy, które były znakiem rozpoznawczym stoperów gospodarzy w pierwszej połowie, znów dały się we znaki. Ferrán na trzy razy pokonał golkipera rywali, który tego meczu również nie zaliczy do udanych, delikatnie mówiąc. Trzy minuty później po akcji Lamine'a Yamala, który w tym meczu spisywał się naprawdę znakomicie, piłka odbiła się od słupka i z kilku metrów dobił ją Robert Lewandowski. Ostatecznie więc to Barcelona po naprawdę wciągającym thrillerze zgarnia trzy punkty i zbliża się do czołówki.