Oceny zawodników po meczu z Celtą

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Celtą Vigo 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Kepa

25. Kepa

Już w pierwszych minutach znalazł się w centrum wydarzeń. Wpuścił gola Larsena po uderzeniu Beltrana, ale chwilę wcześniej był ciągnięty za koszulkę przez norweskiego napastnika. Do podobnej sytuacji doszło zresztą później, gdy w nieprzepisowy sposób rywal próbował mu przeszkodzić w interwencji. Kepa dobrze się ustawiał i ze wszystkimi strzałami sobie poradził, choć zadanie nie było zbyt trudne. Momentami przy wyprowadzeniu było widać u niego większe zdenerwowanie, ale z tym powinno być coraz lepiej.

2. Carvajal

Trzeci mecz w tym sezonie i trzeci dobry występ Carvajala. Opaska kapitańska ewidentnie mu służy. Znów grał bardzo wysoko, choć tym razem bez efektu w postaci udziału przy trafieniach lub dogodnych sytuacjach. W obronie nie można mu niczego zarzucić.

22. Rüdiger

Nie był to szczególnie wymagający mecz dla stoperów, którzy dość dobrze radzili sobie z napastnikami Celty. Zdecydowanie częściej musiał brać się za rozegranie piłki niż bronienie dostępu do własnej bramki i pod tym względem szło mu w kratkę.

4. Alaba

Kolejny dzień w biurze. O jego występie można napisać niemal to samo co o Rüdigerze. Solidny w obronie i mimo wszystko bardziej przydatny w rozegraniu piłki.

20. Fran García

Grał ultrawysoko, ponieważ Celta zostawiała mu sporo miejsca. Jego dośrodkowania nie były jednak najlepsze. W defensywie zaliczył dwa ważne wybicia. Często grał raczej jako lewoskrzydłowy niż lewy obrońca.

18. Tchouaméni

Długo był najlepszym zawodnikiem Realu Madryt, jednak można zrozumieć argumenty trenera, dlaczego zdecydował się zmienić akurat jego. Dobrze wyprowadzał piłkę i współpracował z kolegami, potwierdzając dobrą dyspozycję na początku tego sezonu. W obronie tak naprawdę nie miał wiele pracy.

15. Valverde

Gdyby istniała nagroda dla pracusia meczu, Fede zgarniałby ją bardzo regularnie, ale wczoraj nie miałby żadnego konkurenta. Napracował się i z przodu, i z tyłu. Oddał 4 strzały i zanotował 2 podania kluczowe, co oznacza, że miał bezpośredni udział przy większości uderzeń Królewskich. Do tego dołożył 7 interwencji w obronie, co jest najlepszym wynikiem w drużynie. Szkoda, że w drugiej połowie nie wykorzystał bardzo dobrej okazji po ładnej akcji, którą sam zapoczątkował.

12. Camavinga

Wrócił do wyjściowej jedenastki, ale nie zachwycił. Jego występ był dość dyskretny, choć on również się napracował, by gracze Celty mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Jego dość szybkie opuszczenie boiska raczej nie powinno dziwić.

5. Bellingham

Celta bardzo dobrze grała w obronie i wyłączała go z gry. Anglik w żadnym momencie tego meczu nie mógł czuć się komfortowo i musiał szukać sobie miejsca daleko od bramki rywala. W kluczowym momencie przebudził się u niego duch „dziewiątki” i ponownie Jude został bohaterem. Dodatkowy plus za podanie do Rodrygo przed podyktowaniem rzutu karnego.

11. Rodrygo

Może podwójnie żałować niewykorzystanej jedenastki, ponieważ gdyby trafił, byłby jednym z bohaterów. Tak naprawdę – poza tą sytuacją – grał dobre spotkanie. Kilka razy popisał się świetnym dryblingiem i szkoda, że sam nie potrafił zwieńczyć tego występu trafieniem.

14. Joselu

Jest za co ganić i za co chwalić. Po wejściu na boisko wyglądał tak, jakby nie wiedział, co ma ze sobą zrobić, nie wygrywał pojedynków główkowych, tracił ponad połowę piłek, które otrzymywał. W odpowiednim momencie zrobił jednak to, co do niego należy. Zgrał piłkę do Bellinghama, zaliczył asystę. Należy mu oddać, że ma niemały udział w wywalczeniu trzech punktów.

8. Kroos

On także miał swój udział przy trafieniu, ale nie może być z siebie do końca zadowolony. Niedługo po wejściu źle zachował się w obronie, gdy sprokurował rzut wolny z niebezpiecznej strefy, a do tego sam został ukarany żółtą kartką. Przydał się Królewskim, jednak nie jest w optymalnej dyspozycji.