Francja rozbita przez Kanadę

Francja wytrzymała tempo Kanady tylko przez 20 minut. W drugiej połowie rywale byli znacznie lepszą drużyną. Yabusele zaprezentował się słabo i Trójkolorowi zagrają mecz o wszystko z Łotwą, w którym będą faworytem.

Francja w złym stylu rozpoczęła zmagania na mistrzostwach świata. Wysoko przegrała w starciu Kanadą, która byłą faworytem tego pojedynku. Yabusele znalazł się w pierwszej piątce, ale jego występ nie wzbudził podziwu. Zdobył tylko 4 punkty i zebrał 2 piłki, a spędził na parkiecie nieco ponad 20 minut. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Kanadyjczyk Shai Gilgeous-Alexander (27 punktów, 13 zbiórek, 6 asyst).

Mecz był wyrównany tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron Kanada zostawiła Francję w tyle. Trzecia kwarta była dla Trójkolorowych wręcz upokarzająca. Zdobyli tylko 8 punktów, tracąc 25. W ostatniej części nie byli w stanie już nawiązać rywalizacji. Przewaga Kanadyjczyków była widoczna w wielu aspektach gry. Lepiej wypadali jeśli chodzi o indywidualności, ale też popełniali mniej błędów (17 strat Francji przy 10 Kanady). Do tego gracze z Ameryki Północnej wygrali rywalizację pod tablicami (45:35 w zbiórkach).

Teraz Francja zagra kluczowy mecz w kontekście walki o wyjście z grupy z Łotwą (27 sierpnia, 15:30), a na zakończenie zmierzy się z teoretycznie najsłabszym w grupie Libanem (29 sierpnia, 11:45).

95 – Kanada (14+29+25+27): Gilgeous-Alexander (27), Powell (6), Barrett (5), Olynyk (18), Brooks (12), Dort (7), Alexander-Walker (12), Ejim (3), Alexander (5), Edey (0), Scrubb (0), Bell-Haynes (0).

65 – Francja (18+22+8+17): Batum (0), Yabusele (4), Fournier (21), De Colo (12), Gobert (8), Okobo (1), Francisco (5), Tarpey (0), Ouattara (2), Lessort (12), Cordinier (0), Fall (0).