Zwycięstwo Castilli po pięknym golu Viníciusa Tobiasa

Castilla pokonała Fuenlabradę 1:0 w piątym sparingu podczas pretemporady. Zwycięskiego gola strzelił Vinícius Tobias, a Raúl skorzystał w tym spotkaniu z 22 zawodników.

Po kilku dniach spędzonych w Galicji, gdzie Castilla rozegrała dwa sparingi, rezerwy wróciły do Madrytu i po tygodniu treningów zmierzyła się z Fuenlabradą. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1:0, a pięknego rozstrzygającego gola strzelił Vinícius Tobias. To był piąty sparing Castilli, która przed rozpoczęciem sezonu ma jeszcze dwa sprawdziany – z Unionistas i Rayo Majadahonda.

Dzisiaj po raz pierwszy podczas tej pretemporady w barwach Castilli wystąpili Nico Paz i Diego Piñeiro. Jeśli chodzi o obsadę bramki, to Raúl nie mógł liczyć na Frana i Cañizaresa, ponieważ obaj otrzymali powołania od Ancelottiego na mecz z Athletikiem. Dzięki temu w drugiej połowie debiut w Castilli mógł zaliczyć Álvaro González, 16-letni bramkarz Juvenilu B.

Pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie goście. Uderzał Sergio Benito, ale Diego poradził sobie z tym strzałem. Upał sprawiał, że tempo tego sparingu nie zachwycało. Castilla długo utrzymała się przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało. Niemoc przełamał Vinícius Tobias tuż przed przerwą. Popisał się pięknym uderzeniem z dystansu, nie dając szans Franco.

W drugiej połowie Castilla próbowała walczyć o drugiego gola. W 54. minucie Manuel Ángel zmarnował sytuację sam na sam. Dobrą okazję zmarnował też Víctor Muñoz. W końcówce spotkania Fuenlabrada kilka razy stworzyła zagrożenie pod bramką gospodarzy, ale wynik już się nie zmienił.

Real Madryt Castilla – Fuenlabrada 1:0 (1:0)
1:0 Vinícius Tobias 45’

Real Madryt Castilla: Piñeiro (Álvaro González 62’), David Ruiz (Obrador 62’), Asencio (Jacobo 72’), Carrillo (Marvel 46’), Vinícius Tobias (David Jiménez 46’), Manuel Ángel (Theo Zidane 62’), Edgar (Campos 72’), Nico Paz (Víctor Muñoz 72’), Gonzalo (Noel López 72’), Palacios (Álvaro Rodríguez 62’), Aparicio (Peter 15’).

Fuenlabrada: Franco (Javi Díaz 46’), Barbosa, Sotillos (Durán 80’), Aarón (Diego Gómez 56’), Raúl Hernández (Dani Nieto 72’), Lama, David Alba, Ilies (Cristóbal 72’), Benito (Pablo 56’), Hugo (Muriana 80’), Diego Martínez (Maxim 80’).