Castilla przegrała z Racingiem Ferrol

Castiilla rozegrała już czwarty z siedmiu sparingów zaplanowanych na okres przygotowawczy. Tym razem na wyjeździe przegrała z drugoligowym Racingiem Ferrol.

Pobyt w Galicji skończył się dla Castilli dwiema porażkami. Po przegranej z Lugo tym razem Królewscy ulegli Racingowi Ferrol 1:2. W minionym sezonie przegrali z tym rywalem walkę o mistrzostwo w Primera Federación i teraz to Galisyjczycy szykują się do startu w Segunda División. Skład Castilli był już znacznie bardziej zbliżony do tego, z którym Raúl będzie pracował na co dzień. Madrytczycy znów rozegrali całkiem niezłe spotkanie i potrafili nawiązać wyrównaną rywalizację z przeciwnikiem z wyższej ligi.

Mecz lepiej się rozpoczął dla Racingu Ferrol, który już z 10. minucie wyszedł na prowadzenie. Dobre dośrodkowanie Ikera Losady w znakomity sposób, uderzeniem z pierwszej piłki, wykorzystał Vicente. Castilla szybko doprowadziła do wyrównania. Vinícius Tobias wywalczył rzut karny i chwilę później sam go wykorzystał. Królewscy próbowali pójść za ciosem i po dobrym podaniu od Noela Lópeza Carvajal trafił w słupek. To się zemściło, bo Galisyjczycy ponownie pokonali Cañizaresa i znów stało się to za sprawką duetu Vicente – Losada.

W przerwie Raúl dokonał czterech zmian i przyniosło to efekt, bo Castilla grała lepiej. Zmienił się też rywal, bo w Racingu od początku drugiej połowy na murawie pojawiło się ośmiu nowych graczy. Ataki Królewskich jednak nie przynosiły efektu. Często brakowało najważniejszego, czyli ostatniego podania. Nikt też nie błysnął jakąś indywidualną akcją, która pomogłaby doprowadzić do remisu. Wyniki jednak nie są ważne na tym etapie, a to był kolejny dobry występ drużyny rezerw. Teraz Castilla wraca do Madrytu, gdzie za tydzień zmierzy się w sparingu z Fuenlabradą.

Racing Ferrol – Real Madryt Castilla 2:1 (2:1)
1:0 Vicente 10’ (asysta: Losada)
1:1 Vinícius Tobias 14’ (rzut karny)
2:1 Vicente 21’ (asysta: Losada)

Racing Ferrol: Bernad (Gazzaniga 46’), Brais Martínez, Jon García (Bernal 46’), Delmás (Delgado 46’), Clemente (Pumar 46’), Manzanara, Chuca (Heber 46’), Señé (Álex López 46’), Vicente (Nacho Sánchez 46’), Merino (Manu Justo 46’), Losada.

Real Madryt Castilla: Cañizares (Súnico 60’), Obrador (David Ruiz 60’), Marvel (Jacobo 60’), Carrillo (Asencio 46’), Vinícius Tobias (David Jiménez 60’), Manuel Ángel (Edgar 46’), Theo Zidane (Campos 60’), Gonzalo (Yeray 46’), Peter (Borja 60’), Noel López (Palacios 46’), Carvajal (Aparicio 60’).