Hiszpania U-19 przegrała z Włochami

Hiszpania nie zdobędzie w tym roku swojego 12. mistrzostwa Europy w kategorii do lat 19. W półfinale La Rojita przegrała z Włochami 2:3. Na boisku pojawiło się aż pięciu graczy Realu Madryt.

Po emocjonującym i zaciętym spotkaniu Hiszpania przegrała z Włochami 2:3 i pożegnała się z marzeniami o mistrzostwie Europy. La Rojita trzykrotnie musiała gonić wynik, ale była w stanie to zrobić tylko dwa razy. Trzeci cios graczy z Półwyspu Apenińskiego okazał się decydujący. Występy zaliczyła dzisiaj cała piątka piłkarzy Realu Madryt. Goznalo, Manuel Ángel i Palacios wyszli w podstawowym składzie. Ostatnia dwójka miała duży udział przy golu Barbery. Z ławki natomiast weszli Edgar i David Jiménez, ale żaden z nich nie zdołał pomóc drużynie w odrobieniu strat.

Pierwsza połowa rywalizacji nie była porywająca. Hiszpania miała przewagę w posiadaniu piłki, a lepsze okazje stworzyli sobie Włosi. Oni byli w stanie oddać cztery celne strzały przy zaledwie jednym La Rojity. Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero po zmianie stron. W 52. minucie Hiszpanie stracili piłkę na własnej połowie, Vignato uderzył w kierunku bramki, a tam fatalny błąd popełnił Iribarne, pozwalając Włochom wyjść na prowadzenie. La Rojita była w stanie szybko odpowiedzieć. Manuel Ángel i Palacios stworzyli akcję w dużym tłoku, a w polu karnym znakomicie zachował się Barberà.

Remis również nie utrzymał się długo. Znów Hiszpanie pozwolili sobie na stratę na własnej połowie, a szybką akcję Włochów w efektowny sposób wykończył Pisilli. Historia się powtórzyła i ponownie stan meczu po krótkim czasie wrócił do równowagi. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sprytem wykazał się Yarek, który zaskoczył Mastrantonio. Wtedy Włosi objęli prowadzenie po raz trzeci. Koleosho po groźnym uderzeniu wywalczył rzut rożny, a po jego wykonaniu Lipani trafił do siatki. Ten gol okazał się decydujący i to Włochy zagrają z Portugalią w finale.

Hiszpania – Włochy 2:3 (0:0)
0:1 Vignato 52’ (asysta: Hasa)
1:1 Barberà 58’ (asysta: Palacios)
1:2 Pisilli 66’