Partnerem portalu w trakcie EURO jest VIVUS!

Podsumowanie ocen za sezon 2022/23 – napastnicy

Jak w ubiegłym sezonie spisali się Karim Benzema, Mariano Díaz i Álvaro Rodríguez?

Karim Benzema
Nie można jednoznacznie ocenić jego sezonu. Na pewno brakowało mu regularności, co widać po zerknięciu na spotkania ligowe: wystąpił tylko w 24 z 38 meczów – czasem był oszczędzany, a czasem po prostu leczył różne mniejsze urazy. W decydujących meczach Ligi Mistrzów zawsze był gotowy, ale tym razem poza spotkaniem z Liverpoolem (5:2) w żadnym z nich nie zaprezentował tak wybitnej formy jak rok temu z PSG czy Chelsea. Z pewnością sprawił sobie też piękną pamiątkę na Camp Nou, gdzie poprowadził drużynę do kapitalnego, wysokiego zwycięstwa (4:0) i awansu do finału Pucharu Króla. Świetnie grał, gdy był w formie, ale u żadnego piłkarza nie wahała się ona tak bardzo.

Mariano Díaz
Gdyby nie było go w kadrze, nikt by nie zauważył. Dostawał ochłapy, tylko raz wyszedł w pierwszym składzie, gdy Real w lidze praktycznie o nic już nie walczył. W całym sezonie (czyli przez 210 minut gry) nie udało mu się ani razu celnie uderzyć na bramkę rywala. Zanotował za to trzy faule. Ciekawe, czy komuś takie statystyki zaimponują.

Álvaro Rodríguez
Od drugiego występu w pierwszym zespole pokazał się z bardzo dobrej strony. W meczu z Osasuną grał 7 minut i zaliczył asystę, a w derbach Madrytu tydzień później znalazł sposób na Jana Oblaka i uratował remis. Później dość rzadko dostawał poważne szanse, ale nie imponował także w drugiej drużynie. U tak młodego zawodnika można jednak zrozumieć tego rodzaju wzloty i upadki. Nie wiadomo jednak czy Álvaro zostanie na kolejny sezon w Realu. Tak naprawdę nawet w trzeciej lidze w tym sezonie nie imponował skutecznością (7 goli w ponad 2150 minut; średnio gol co ponad 307 minut).
Mecze (w pierwszym składzie): 8 (0)