Finał przegrany na własne życzenie

Piłkarki Realu Madryt przegrały finał Pucharu Królowej z Atlético po rzutach karnych, choć do 88. minuty meczu wygrywały 2:0.

Królewskie od pierwszego gwizdka nadawały ton rywalizacji, jednak po kwadransie gry to piłkarki Atleti stworzyły sobie dwie pierwsze okazje na zdobycie bramki. Najpierw niecelnie głową strzelała Ajibade, a chwilę później uderzenie Banini wybroniła Misa. To obudziło Las Blancas, które od tego momentu wyraźnie ruszyły po gola i w 30. minucie objęły prowadzenie po główce Sandie Toletti, która najlepiej odnalazła się w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego Athenei. W 38. minucie Atleti było blisko wyrównania, jednak Misa świetnie wybroniła strzał Ajibade.

Po przerwie pierwszą groźną sytuację stworzyły sobie Las Colchoneras, kiedy to Marta Cardona, była zawodniczka Realu Madryt, groźnie uderzała z boku pola karnego, jednak Misa ponownie popisała się świetną interwencją. Z czasem inicjatywę zaczęły przejmować Królewskie i były bliskie podwojenia prowadzenia, ale Caroline Weir przegrała pojedynek z Lolą Gallardo. Ataki Las Blancas przyniosły efekt w 57. minucie, kiedy Ivana wykorzystała świetnie dośrodkowanie Lindy Caicedo i precyzyjnym strzałem głową po długim słupku podwyższyła prowadzenie Realu Madryt. Niemające nic do stracenia piłkarki Atlético ruszyły po wszystko i w 88. minucie złapały kontakt za sprawą Lucíi Moral, a w 96. minucie, ostatniej w doliczonym czasie gry, doprowadziły do remisu po fantastycznym strzale z rzutu wolnego Banini.

W dogrywce Królewskie miały okazje, by wyjść na prowadzenie, jednak swoich okazji nie wykorzystały Weir i Olga. Ostatecznie o losach finału zdecydowały rzuty karne, które zdecydowanie lepiej wykonywały piłkarki Atleti i to one ostatecznie mogły cieszyć się ze zwycięstwa w finale.