Bramka Frana z Barceloną, trafienie Mayorala [VIDEO]

Fran García strzelił gola Barcelonie i był jednym z bohaterów Rayo w wygranym 2:1 meczu z liderem. Drugi raz z rzędu bramkę zdobył też Borja Mayoral, ale jego trafienie nic nie dało. Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
W Segunda División nie rozgrywano meczów w środku tygodnia. Po niedzielnym zwycięstwie z Leganés Deportivo Alavés w sobotę 29 kwietnia zmierzy się na wyjeździe z Levante.

Brahim Díaz (AC Milan)
W Serie A nie rozgrywano meczów w środku tygodnia. W najbliższej kolejce Milan wybierze się na Stadio Olimpico, by stanąć w szranki z Romą. Będzie to niezwykle istotne spotkanie w kontekście udziału w następnej edycji Ligi Mistrzów, ponieważ obie drużyny są sąsiadami w ligowej tabeli (Rossoneri zajmują 4. miejsce, Giallorossi 5.) i mają w tym momencie tyle samo punktów (56).

Endrick (Palmeiras)*
Brazylijczyk pojawił się na boisku w 69. minucie ligowego meczu z Vasco da Gama. Spisał się raczej przeciętnie. Miał kilka rajdów, ale nie oddał żadnego strzału i wygrał tylko kilka pojedynków z rywalami. Vasco postawiło mocne warunki, a mecz zakończył się takim wynikiem, jaki widniał na tablicy, gdy Endrick wchodził na boisko – 2:2.
Ocena SofaScore: 6,6/10

W czwartek natomiast został oszczędzony przez trenera i nie pojechał na mecz Pucharu Brazylii z Tombense. Ten mecz zakończył się remisem 1:1, a więc Palmeiras awansowało do kolejnej rundy, bo w pierwszym meczu wygrali 4:2.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Wszedł na boisko w meczu z Almeríą, gdy Getafe przegrywało już dwiema bramkami. Od 65. minuty stoczył aż 7 pojedynków główkowych i aż 6 wygrał. Zaliczył też 2 podania kluczowe i oddał niecelny strzał. Powrót do gry może go cieszyć, ale końcowy wynik jego drużyny na pewno nie. Getafe przegrało ostatecznie 1:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Reinier (Girona FC)
Pojawił się w 89. minucie meczu z Realem Madryt i nie wpłynął jakkolwiek na wynik spotkania.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
Strzelił gola w drugim meczu z rzędu, ale znów było to dla niego marnym pocieszeniem po porażce Getafe. Tym razem jego drużyna przegrała z Almeríą 1:2. Mayoral często atakował z prawej strony, ale w kluczowych momentach potrafił ustawić się jako „dziewiątka”. Tak było choćby przy akcji bramkowej. Skrót meczu i jego trafienie można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 7,6/10
Ocena SofaScore: 7,6/10

Casemiro (Manchester United)
Brazylijczyk wyszedł w pierwszym składzie Czerwonych Diabłów na mecz z Tottenhamem i była to droga z nieba do niemal piekła dla jego drużyny. Choć prowadzili już 2:0, ostatecznie zremisowali 2:2 po bramce Sona w końcówce. Casemiro spisał się dość przeciętnie. Miał pewne problemy z defensywie, choć zanotował sporo wybić. Do tego, choć aktywnie uczestniczył w rozegraniu, nie był aż tak widoczny, jak w poprzednich meczach. Nie zawinił przy żadnym golu, ale nie był to jego najlepszy występ.
Ocena SofaScore: 6,7/10

Fran García (Rayo Vallecano)**
Ma za sobą bardzo udane starcie z Barceloną. W defensywie spisywał się bez zarzutu, a z przodu odpalił fajerwerki. Na początku drugiej połowy zdobył bramkę na 2:0 po tym, jak przejął piłkę i wykorzystał dziurę w obronie rywali. Brakowało mu trochę precyzji w podaniach, ale ostatecznie i tak może być z siebie bardzo zadowolony. Bramkę i skrót meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,4/10
Ocena SofaScore: 7,5/10

Isco (bez klubu)
Niezmiennie od rozwiązania kontraktu z Sevillą, które miało miejsce 21 grudnia ubiegłego roku, pozostaje zawodnikiem bez klubu. Na początku marca AS poinformował, że wobec nieudanych przenosin do Unionu Berlin i braku ofert od klubów MLS Isco postanowił zrobić sobie przerwę i z poszukiwaniami nowego pracodawcy zaczekać do następnego sezonu.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W czwartek przeciwnikiem Fiorentiny w półfinale Pucharu Włoch było Cremonese, a Jović przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Piłkarze Vincenzo Italiano zremisowali 0:0, ale dzięki wygranej 2:0 w pierwszym meczu awansowali do finału tych rozgrywek.

Mario Gila (Lazio)
Lazio w środku tygodnia nie rozgrywało meczu. Rzymianie przygotowują się do ważnego wyjazdowego spotkania z Interem.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
We wtorek Real Sociedad zremisował na wyjeździe z Betisem 0:0. Kubo ma za sobą niezłe zawody, choć podobnie jak w poprzednich spotkaniach zabrakło u niego konkretów. Oddał dwa strzały, zaliczył jedno kluczowe podanie oraz wygrał pięć pojedynków, jednak zanotował też 17 strat. Jak zwykle był aktywny, ale nie wpłynął w żaden sposób na wynik spotkania.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,0/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Dostał od Míchela w prezencie możliwość zagrania na Real Madryt i spisał się dość dobrze. Miał pewne problemy w defensywie z Asensio, ale nie było to problemy zbyt znaczące. Do tego dorzucił świetną asystę przy pierwszym trafieniu Castellanosa. Stracił posiadanie aż 16 razy, ale ogólnie spisał się całkiem nieźle na tle wymagającego przeciwnika.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena SofaScore: 6,9/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Dostał szansę od początku w rywalizacji z Osasuną, ale musiał opuścić boisko w 31. minucie z powodu kontuzji. Co ciekawe, zdążył w tym czasie oddać jeden celny strzał. Przypomnijmy, że od listopada do marca Chust był poza grą również ze względu na uporczywy uraz. Nie wiemy dokładnie, ile tym razem potrwa jego przerwa, ale najprawdopodobniej nie wystąpi w najbliższym meczu z Valencią.
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Marcelo (Fluminense)
Wrócił już do treningów na pełnych obrotach, ale trener nie chciał podejmować ryzyka i nie zabrał go na mecz z Paysandu w Pucharze Brazylii. Fluminense pewnie wygrało 3:0, a w dwumeczu 6:0 i awansowało do 1/8 finału.

Zawodnik kolejki: Fran García

*został pozyskany przez Real Madryt w grudniu 2022 roku, ale do klubu trafi latem 2024 roku i do tego czasu występuje w Palmeiras