30. kolejka: Osasuna wygrywa z Betisem

W drugim meczu 30. kolejki La Ligi Osasuna wygrała u siebie z Realem Betis 3:2. Królewscy zmierzą się z zespołem z Nawarry 6 maja w finale Pucharu Króla.

Po ubiegłotygodniowej porażce z Rayo Vallecano Osasuna miała okazję przeskoczyć ostatniego rywala w tabeli i awansować przynajmniej na jakiś czas na ósmą lokatę w La Lidze. Nawaryjczycy doskonale weszli w mecz i już w 11. minucie prowadzili dwiema bramkami dzięki trafieniom Budimira. Betis szybko strzelił gola kontaktowego, ale pod koniec pierwszej połowy to Osasuna znów zaskoczyła Ruiego Silvę.

W drugiej części spotkania Betis zdominował Osasunę, a jego przewaga była ewidentna. W 70. minucie bramkę zdobył Guido Rodríguez, a Andaluzyjczycy jeszcze mocniej starali się tłamsić rywala. Gospodarze rzadko wychodzili z własnej połowy, ale dzielnie trzymali się defensywie i tak naprawdę poza trafieniem nie pozwolili Betisowi na stworzenie dogodnych okazji. Pokazali solidność w defensywie, która w połączeniu ze skutecznością z pierwszej połowy przyniosła im trzy punkty.

CA Osasuna – Real Betis 3:2 (3:1)
1:0 Budimir 6' (asysta: Barja)
2:0 Budimir 11' (asysta: Barja)
2:1 Miranda 16' (asysta: Luis Henrique)
3:1 Moncayola 41'
3:2 Guido Rodríguez 70' (asysta: Rodri Sánchez)

Osasuna: Herrera; Peña (81' Nacho Vidal), Aridane, David García, Cruz; Aimar Oroz, Moncayola, Ibáñez Lumbreras; Kike Barja (71' Benito), Abde (81' Manu Sánchez), Budimir (81' Kike García)
Betis: Rui Silva; Montoya, Luiz Felipe, Edgar, Miranda (81' Abner Vinícius); Guido Rodríguez, Guardado (46' Canales), Carvalho (65' Joaquín); Luiz Henrique (46' Rodri Sánchez), Ayoze Pérez; Iglesias (65' Willian José)

Niedziela, 23 kwietnia, 16:15 – FC Barcelona vs Atlético Madryt

Platforma Flashscore oferuje wyniki La Ligi na żywo, terminarz oraz sytuację w tabeli.