Osasuna przegrała z Rayo

Osasuna przegrała w Vallecas z Rayo 1:2. Ta wpadka sprawia, że goście z Nawarry praktycznie żegnają się z europejskimi pucharami.

Osasuna rozpoczynała 29. kolejkę Primera División meczem wyjazdowym z Rayo Vallecano. Dla gospodarzy była to jedna z ostatnich szans na to, żeby jeszcze zawalczyć o europejskie puchary. Osasuna z kolei marzenie o pucharach nadal miała w głowie, ale przed nimi zdecydowanie kilka trudnych spotkań. Starcie na Vallecas okazało się jednym z nich. Od samego początku podopieczni Iraoli prowadzili grę i oddawali zdecydowanie więcej strzałów, ale nie mogli przebić się przez defensywę Los Rojillos.

Jednak gdy w końcu im się udało, wszystko poszło z górki. Przy akcji rozprowadzonej bokiem w polu karnym została piłka niczyja, kilku zawodników naraz wykonało wślizg i najmniej szczęścia miał Aridane, który skierował piłkę do własnej siatki. Niecałe trzy minuty później kolejny błąd popełnili piłkarze gości, nieudanie wybijając piłkę spod własnej bramki. Do niej dopadł Isi Palazón i świetnym półwolejem pokonał bramkarza rywali.

W drugiej połowie Rayo już spokojnie prowadziło grę, nie pozwalając Osasunie na zbyt wiele. Dopiero w 66. minucie goście nawiązali kontakt za sprawą naprawdę pięknego uderzenia Moi Gómeza, który zza pola karnego niesamowicie mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Osasuna nieco się ożywiła i przez kilka minut próbowała jeszcze raz ugryźć rywali. Ostatecznie jednak nie byli w stanie sobie stworzyć wyraźnej przewagi, a i Rayo wyprowadziło kilka groźnych ataków. Ostatecznie podopieczni Arrasate przegrali 1:2 i praktycznie pożegnali się z nadziejami na awans do europejskich pucharów.

Rayo Vallecano – CA Osasuna 2:1 (2:0)
1:0 Aridane 40' (gol samobójczy)
2:0 Palazón 43'
2:1 Gómez 66' (asysta: Oroz)

Rayo: Dimitrievski; Balliu, Mumin, Catena, F. García; Valentín, Comesaña (75' Sánchez); Palazón, Trejo (70' Ciss), García (75' Chavarría); Camello (83' Falcao).

Osasuna: Aitor; Vidal (57' Peña), Aridane, García, Sánchez; Moncayola, Ibáñez (57' Gómez), Oroz; Barja, Kike García (84' Cruz), Abde (75' Budimir).