/ Leszczu, ostricz, Santi01, KRot

Gol i puchar Marcelo, bramki Kubo i Frana [VIDEO]

Marcelo wrócił do gry po zmianie klubu i już w drugim spotkaniu przyczynił się do zdobycia pucharu. Gole zdobywali też Fran García oraz Kubo. Jak radzili sobie pozostali?

Wypożyczeni

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
W bezbarwnym, zremisowanym przez Alavés 0:0 meczu z Andorrą zaprezentował się dość przyzwoicie. Często był przy piłce i był pewnym punktem drużyny w środku pola, zwłaszcza w defensywie (zanotował trzy odbiory). Jeden raz uderzał na bramkę, ale niecelnie. Zszedł z boiska w 89. minucie.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena SofaScore: 6,5/10

Brahim Díaz (AC Milan)
Piątkowe starcie z Empoli rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku w 62. minucie, zmieniając Ismaëla Bennacera. Milan miał ogromne problemy ze znalezieniem sposobu na zdobycie bramki, ale w końcówce meczu Hiszpan i tak był wiodącą postacią drużyny Stefano Piolego i napędzał większość jej ataków. Zanotował jedno kluczowe podanie, a w 87. minucie sam mógł wpisać się na listę strzelców. Na jego drodze stanął jednak Samuele Perisan, który obronił jego płaski strzał. Brahim wniósł sporo ożywienia do gry Rossonerich, ale ze względu na to, że spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, jego występu nie można ocenić jednoznacznie pozytywnie.
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Endrick (Palmeiras)*
Palmeiras rozegrało w środku tygodnia spotkanie z drużyną Bolívar w ramach Copa Libertadores. Brazylijczycy przegrali 1:3, a Endrick nie otrzymał powołania na ten mecz.

W weekend z kolei przyszedł czas na drugi mecz finałowy w ramach ligi stanowej z Água Santa. Endrick pojawił się na boisku od pierwszej minuty i w drugim meczu z rzędu trafił do siatki, bardzo przytomnie zachowując się w polu karnym. Oddał w sumie trzy strzały, wygrał pięć pojedynków z rywalami i zszedł z boiska w 65. minucie. Palmeiras wygrało 4:0, a 16-letni Brazylijczyk mógł sobie dopisać do piłkarskiego CV już trzeci seniorski tytuł w karierze.
Ocena SofaScore: 7,3/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Wyjazdowy mecz z Realem Sociedad obejrzał w całości z ławki rezerwowych. Getafe przegrało na Reale Arena 0:2.

Reinier (Girona FC)
Reinier był zawieszony z powodu czerwonej kartki otrzymanej za słowa skierowane wobec arbitra w poprzednim meczu. Girona zremisowała 0:0 z Barceloną na Camp Nou.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
Starcie z Realem Sociedad zakończył w 86. minucie. Nie był w stanie pomóc drużynie, która odstawała przez całe spotkanie i nie potrafiła stworzyć ani jednej dogodnej sytuacji. Mayoral nie był pod tym względem wyjątkiem. Oddał jeden strzał, ale Remiro nie dał się zaskoczyć uderzeniem w krótki róg. Bezbarwny występ i Borjy, i całego zespołu.
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Casemiro (Manchester United)
Brazylijczyk odsługuje swoje zawieszenie za niedawną czerwoną kartkę. W poprzednim tygodniu Manchester United pokonał 1:0 Brentford, a następnie wygrał z Evertonem 2:0 i umocnił swoje miejsce w TOP4. Czerwone Diabły mają przewagę trzech punktów nad Tottenhamem i jeden mecz rozegrany mniej.

Fran García (Rayo Vallecano)**
Mecz z Atlético nie był udany dla jego drużyny, ale on może być z siebie zadowolony. Rayo przegrało 1:2, ale to właśnie Fran zdobył bramkę kontaktową w 85. minucie, gdy mocnym i precyzyjnym uderzeniem pokonał Oblaka. Wcześniej też miał świetną okazję, ale po interwencji Słoweńca nie trafił czysto w piłkę. Skrót tego meczu i sytuacje z udziałem 23-latka można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,4/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Isco (bez klubu)
Niezmiennie od rozwiązania kontraktu z Sevillą, które miało miejsce 21 grudnia ubiegłego roku, pozostaje zawodnikiem bez klubu. Na początku marca AS poinformował, że wobec nieudanych przenosin do Unionu Berlin i braku ofert od klubów MLS Isco postanowił zrobić sobie przerwę i z poszukiwaniami nowego pracodawcy zaczekać do następnego sezonu.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W Serie A Fiorentina zremisowała u siebie ze Spezią 1:1, a Serb pojawił się na murawie dopiero w 80. minucie spotkania. Oddał jeden niecelny strzał i to w sumie wszystko, co można napisać o jego występie.
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,1/10

Mario Gila (Lazio)
Wrócił do kadry po krótkiej nieobecności spowodowanej kontuzją, ale nie podniósł się z ławki rezerwowych. Lazio pokonało na własnym stadionie Juventus 2:1.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
W sobotę Real Sociedad podejmował u siebie Getafe, a Kubo rozegrał bardzo dobre zawody. Od samego początku był aktywny i uczestniczył w większości akcji ofensywnych swojej drużyny. Najważniejszy moment dla Japończyka nadszedł w 60. minucie, gdy wykorzystał dobre podanie z lewej strony od Mikela Merino i zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. W sumie oddał trzy strzały, zaliczył jedno kluczowe podanie oraz wygrał cztery pojedynki. Bardzo dobry występ Kubo, który opuścił murawę w 66. minucie. Real Sociedad wygrał 2:0, a skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,7/10
Ocena SofaScore: 7,6/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Hiszpan po raz kolejny oglądał poczynania kolegów z ławki rezerwowych. Jego miejsce w pierwszym składzie zajął Javi Hernández. Girona zremisowała na Camp Nou 0:0.

Víctor Chust (Cádiz CF)
Cádiz zaskoczył i pokonał kończący spotkanie w podwójnym osłabieniu Betis na wyjeździe 0:2, ale Chust drugi raz z rzędu cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Marcelo (Fluminense)
W końcu wrócił do gry. Pojawił się w wyjściowym składzie na spotkanie z peruwiańskim Sportingiem Cristal w Copa Libertadores. Zagrał na lewej obronie, co było dla niego powrotem na tę pozycję, bo w Olympiakosie był zazwyczaj ustawiany w linii pomocy. Spisał się bardzo dobrze. Przy straconym golu nie zawinił, a miał za to udział przy drugim golu Fluminense, gdy pięknie dograł do Jhona Ariasa. Często podłączał się do ataków i łącznie zaliczył pięć kluczowych podań. Został zmieniony w 64. minucie. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj.

Jeszcze lepiej było w rewanżowym spotkaniu w finale Campeonato Carioca. Po porażce 0:2 w pierwszym starciu Fluminense musiało odrabiać straty. Marcelo znalazł się w podstawowym składzie i świetnie wszedł w ten mecz. Najpierw stworzył sytuację koledze, a w 30. minucie pięknym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. Później jego udział w grze był mniejszy, ale i tak zasłużył na pochwały. Pozostał na boisku do 82. minuty, a Fluminense wygrało 4:1, sięgając po tytuł. Marcelo ponownie mógł wznieść w górę puchar, który wywalczył wcześniej w 2005 roku.
Ocena SofaScore: 7,5/10

Zawodnik kolejki: Marcelo

*został pozyskany przez Real Madryt w grudniu 2022 roku, ale do klubu trafi latem 2024 roku i do tego czasu występuje w Palmeiras