Osasuna w finale Pucharu Króla

W rewanżowym meczu półfinału Pucharu Króla Osasuna zremisowała po dogrywce z Athletikiem 1:1 i obroniła przewagę z pierwszego spotkania. Nawarczycy czekają na rozstrzygnięcie jutrzejszego Klasyku.

Minimalne zwycięstwo Osasuny w pierwszym spotkaniu (1:0) mogło zwiastować bardzo duże emocje w rewanżu na San Mamés. Było to jasne jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Zawodnicy z Nawarry dotarli na stadion z 35 później, niż planowali, ponieważ po drodze z hotelu oddalonego o 500 metrów od obiektu Athleticu zatrzymała ich Ertzaintza, baskijska policja autonomiczna. Ostatecznie mecz rozpoczął się z ponad 10-minutowym opóźnieniem.

Od pierwszych minut jasne było to, kto chciał dziś strzelać gole, a kto tylko bronić zaliczki z pierwszego meczu. Osasuna nie stwarzała pod bramką gospodarzy żadnego zagrożenia, a pod jej bramką bardzo często robiło się gorąco, przede wszystkim za sprawą nieskutecznego dziś Gorki Guruzety, który zmarnował kilka dobrych sytuacji. Sposób na Sergio Herrerę znalazł za to Iñaki Williams, który po stałym fragmencie gry wykorzystał odegranie Mikela Vesgi i otworzył wynik meczu. Jednobramkowe prowadzenie oznaczało, że na dobrą sprawę dwumecz zaczął się od nowa.

Gospodarze nie od razu poszli za ciosem, a na kolejny moment bardzo wyraźnej dominacji trzeba było trochę zaczekać. Mimo kilku dobrych okazji Baskowie nie potrafili podwyższyć prowadzenia w tym spotkaniu i znaleźć się na dogodnej pozycji w całym dwumeczu. Atakowali do końca meczu, także w dogrywce, ale też opadali z sił. Decydujący cios niespodziewanie zadała Osasuna. W 116. minucie Pablo Ibáñez popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem z powietrza strzelił gola, który dał gościom awans do finału Pucharu Króla.

Athletic Club – CA Osasuna 1:1 (1:0, 1:0)
1:0 I. Williams 33' (asysta: Vesga)
1:1 Ibáñez 116' (asysta: Moncayola)

Pierwszy mecz: 0:1
Awans: Osasuna

Athletic: Agirrezabala; De Marcos, Yeray (91' Vivian), Iñigo Martínez, Berchiche; Sancet (111' Ares), Vesga; I. Williams, Muniain (99' Zarraga), N. Williams (99' Berenguer); Guruzeta (81' Raúl García)
Osasuna: Herrera; Moncayola, Aridane, D. García, Cruz; Aimar Oroz (100' Ibáñez), Torró, Moi Gómez (83' Manu Sánchez); Rubén García (66' Brašanac), Abde (66' Barja), K. García (91' Chimy Ávila)