/ marca.com

Przełamanie Endricka

Endrick się przełamał. Złote dziecko brazylijskiej piłki oraz zawodnik, który od sezonu 24/25 będzie piłkarzem Realu Madryt, wreszcie zdobył bramkę dla Palmeiras. 16-latek czekał na gola od listopada 2022 roku.

Piłkarz, który od 2024 roku będzie prawowitym zawodnikiem Los Blancos, zdobył cenną bramkę pod kątem indywidualnym, bowiem wpisał się na listę strzelców pierwszy raz od 3 listopada minionego roku, ale finalnie nie uchronił swojego obecnego zespołu od porażki. Wszak jego Palmeiras na tarczy zakończyło starcie z EC Água Santa, przegrywając 1:2 w pierwszym meczu finałowym Campeonato Paulista, czyli rozgrywek ligowych stanu São Paulo.

Młodziutki środkowy napastnik wykazał się sporym sprytem i umiejętnością czytania gry przy rzucie rożnym własnej ekipy. To właśnie po centrze z narożnika boiska w 52. minucie zawodów zdobył gola wyrównującego, finalizując z najbliższej odległości przedłużone podanie głową Zé Rafaela z pierwszego słupka bramki oponentów.

Endrick zaliczył tym samym perfekcyjne wejście w mecz, niespełna 7 minut od zameldowania się na placu gry, gdy zmienił w przerwie Breno Lopesa. Trafienie, które otworzyło jego dorobek w 2023 roku oraz przełamało – wspominaną wcześniej – negatywną serię, nie dało ostatecznie korzystnego wyniku Palmeiras. Dla 16-latka była to ponadto czwarta bramka w dwudziestym spotkaniu od czasu debiutu w seniorskiej drużynie.