Królewskie w końcu ze zwycięstwem w Lidze F

Piłkarki Realu Madryt przerwały serię trzech meczów bez wygranej w Lidze F i pokonały Las Planas. Po tej kolejce następuje przerwa na reprezentacje.

Las Blancas na mecz z dwunastym w tabeli Las Planas wyszły z chęciami przełamania się po kolejno remisie z Atlético oraz porażkach z Tenerife i Barceloną. Od początku pokazały to również w grze, a nacisk od pierwszej minuty przyniósł prowadzenie po efektownej klepce Lindy z Oroz w polu karnym i dobrym wykończeniu akcji przez młodą Kolumbijkę. Po chwili udany pressing Feller doprowadził Weir do sytuacji sam na sam, którą Szkotka bez problemu wykorzystała.

Rywalki nie potrafiły nawet za bardzo zbliżyć się do pola karnego Misy, a Królewskie marnowały kolejne dogodne sytuacje: po strzałach głową Weir czy Feller; z najbliższej odległości Athenea; w sytuacji sam na sam Esther. W końcu Real Madryt domknął mecz dopiero w 84. minucie, gdy przepięknym strzałem z dystansu popisała się Möller, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku.

Real Madryt Femenino 3:0 Las Planas
1:0 Linda 14' (asysta: Oroz)
2:0 Weir 18' (asysta: Feller)
3:0 Möller 84' (asysta: Ivana)
Gole można odnaleźć w tej darmowej transmisji meczu Ligi F na YouTubie.

Real Madryt: Misa; Kenti, Kathellen, Ivana, Olga (81', Svava); Zornoza (37', Teresa), Oroz (67', Toletti); Linda, Athenea (67', Esther), Weir (81', Möller); Feller
Las Planas: Bačić; Mora (46', Bou), Moso, Struck (78', Paz); Garrote, Muth, Mrabet (84', Chikwelu), Pozuelo; Julve (78', Parera), Martinez (64', Okobi); Uribe

Teraz w kobiecej piłce następuje przerwa na reprezentacje. Po niej Las Blancas rozegrają ostatnich 6 meczów w sezonie Ligi F, gdzie w tym momencie zajmują 2. miejsce i mają 13 punktów przewagi nad 4. miejscem przy meczu rozegranym więcej (miejsca 2-3. dają awans do eliminacji do Ligi Mistrzyń). Po zakończeniu sezonu ligowego w końcówce maja czeka je jeszcze Final Four Pucharu Królowej. Podopieczne Alberta Torila są faworytkami do zdobycia tego trofeum, pierwszego w swojej historii, bo z rozgrywek zdyskwalifikowana została Barcelona, która pozostaje bezkonkurencyjnym dominatorem kobiecego futbolu w Hiszpanii.

Tabelę Ligi F i terminarz kobiecego Realu Madryt można znaleźć na platformie Flashscore oferującej wyniki na żywo.