Bardzo dobry mecz Camavingi, wygrana Francji

Francja wygrała dziś w Dublinie z Irlandią 1:0. Jedynego gola strzelił Benjamin Pavard. Na boisku oglądaliśmy dwóch zawodników Realu Madryt.

Francja pokazała się z doskonałej strony w starciu z Holandią, gdy wygrała aż 4:0. Didier Deschamps zdecydował się na trzy zmiany w podstawowej jedenastce. Na boisku zobaczyliśmy między innymi Benjamina Pavarda, Eduardo Camavingę i Oliviera Giroud. Ten drugi pojawił się w składzie kosztem Auréliena Tchouaméniego.

Tym razem Francja nie za bardzo mogła i potrafiła zaprosić rywala do rywalizacji tak jak zrobiła to kilka dni temu. Irlandczycy głęboko bronili, a inicjatywa należała do Trójkolorowych. W pierwszej połowie niewiele działo się na boisku, przede wszystkim dzięki skutecznym wybijaniu z rytmu faworyzowanych wicemistrzów świata przez gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się doskonale. Irlandia popełniła błąd przy rozegraniu piłki po jej przejęciu, dopadł do niej Pavard i bardzo ładnym uderzeniem otworzył wynik meczu. Ostatecznie okazało się, że otwarcie wyniku było też jego ustaleniem. Świetną szansę po podaniu Camavingi miał Mbappé, ale uderzył niecelnie. W samej końcówce bardzo blisko wyrównania był Nathan Collins, ale Mike Maignan popisał się rewelacyjną obroną i uratował zwycięstwo Trójkolorowym.

Plan Francji został wykonany. W dwóch meczach z Holandią i Irlandią zdobyła komplet punktów. Dziś całe spotkanie rozegrał Camavinga, a w 81. minucie wszedł Aurélien Tchouaméni. O ile o występie tego ostatniego trudno cokolwiek napisać, o tyle Eduardo zanotował bardzo dobre zawody. Teoretycznie był powołany jako zmiennik Theo na lewej obronie, ale i dziś, i w starciu z Holandią (z ławki) występował jako środkowy pomocnik. Dziś sama jego obecność była małym zaskoczeniem, ale odwdzięczył się selekcjonerowi najlepiej jak mógł.

Irlandia – Francja 0:1 (0:0)
0:1 Pavard 50'

Irlandia: Bazunu; Collins, Egan, O'Shea (78' Browne); Coleman, Molumby (86' Obafemi), Cullen, Doherty (78' McClean); Ogbene, Knight (78' Johnston); Ferguson (65' Idah)
Francja: Maignan; Pavard (81' Koundé), Konaté, Upamecano, T. Hernández; Camavinga, Rabiot (81' Tchouaméni), Griezmann; Kolo Muani (90'+2' M. Thuram), Mbappé, Giroud (65' Diaby)