Druga wygrana Austrii, Alaba wrócił do gry

W drugim spotkaniu eliminacji do EURO 2024 reprezentacja Austrii pokonała Estonię 2:1. Do przerwy gospodarze przegrywali, ale w drugiej części spotkania odwrócili losy tego spotkania.

Reprezentacja Austrii bardzo dobrze zaczęła eliminacje do EURO 2024. Trzy dni temu wygrała z Azerbejdżanem 4:1, a bohaterem meczu był Marcel Sabitzer, autor dwóch bramek i asysty. Dziś wyzwanie było zapowiadane jako tylko trochę trudniejsze. Do Linzu przybyła reprezentacja Estonii, która w rankingu FIFA notowana jest na 109. miejscu (Austria na 34.).

David Alaba nie pojawił się w pierwszym składzie, ale już w przerwie selekcjoner wpuścił go na murawę. Przed przerwą nic nie poszło po myśli gospodarzy. Już w 17. minucie Michael Gregoritsch stanął przed doskonałą szansą, ale z rzutu karnego po faulu na nim samym uderzył w poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, czego dowód zobaczyliśmy niedługo po tym niecelnym uderzeniu.

W 25. minucie bramkarza Austrii pokonał… wypożyczony z Piasta Gliwice do Stali Mielec Rauno Sappinen. Napastnik wykorzystał błąd obrony po stałym fragmencie gry i dał Estonii prowadzenie. W składzie gości oglądaliśmy też innego zawodnika znanego z polskich boisk, Konstantina Wasiljewa, który pełnił funkcję kapitana.

Alaba wszedł do gry w przerwie i zmienił Flaviusa Daniliuca. Obrońca Realu Madryt występował jako stoper, ale w drugiej połowie Austria przede wszystkim atakowała, co oznaczało, że to właśnie 30-latek bardzo często był odpowiedzialny za rozegranie piłki. Gospodarze byli w stanie wcisnąć gola wyrównującego. Bramkarza Estonii pokonał Florian Kainz, który siedem minut przed trafieniem pojawił się na murawie.

Austriacy poszli za ciosem i potrafili ponownie przekuć swoją ogromną przewagę na gola. W 88. minucie w polu karnym Estonii odnalazł się Gregoritsch, który przynajmniej w jakimś stopniu zrehabilitował się za swoją wpadkę w pierwszej połowie. Gospodarze zgodnie z planem wygrali dwa pierwsze mecze z niżej notowanymi rywalami, ale już wkrótce czekają ich znacznie trudniejsze spotkania, ponieważ w grupie trafili także na Belgię i Szwecję.

Austria – Estonia 2:1 (0:1)
0:1 Sappinen 25' (asysta: Zenjov)