Królewskie w półfinale Pucharu Królowej!

W ćwierćfinałowym meczu Copa de la Reina piłkarki Realu Madryt pokonały po dogrywce Villarreal 2:1. W regulaminowym czasie gola dla Las Blancas strzeliła Esther, jednak w końcówce do własnej bramki trafiła Ivana Andrés. W dogrywce bramkę na wagę awansu do półfinału zdobyła Linda Caicedo.

Las Blancas rozpoczęły mecz w Miasteczku Sportowym José Manuela Llanezy odważnie, utrzymując się przy piłce i tworząc akcje ofensywne. Bliska otwarcia wyniku była Eshter, która po dobrym podaniu Claudii Florentino przegrała pojedynek sam na sam z Eleną del Torro. Po nieco ponad pół godzinie gry szczęście uśmiechnęło się do hiszpańskiej napastniczki, która dała prowadzenie Królewskim, dobijając strzał z linii pola karnego Teresy. Do przerwy podopieczne Alberto Torila schodziły z jednobramkowym schodzeniem.

Po zamianie stron Las Blancas dalej dominowały i stwarzały sobie kolejne sytuacje bramkowe, jednak tym razem fortuna dopisała piłkarkom Villarrealu. W 77. minucie dośrodkowanie Lary próbowała wybić Ivana, jednak zrobiła to na tyle niefortunnie, że wpakowała piłkę do bramki Misy. Madridistki walczyły o zamknięcie meczu w regulaminowym czasie gry i w końcówce świetną okazję miała Caroline Weir, po której uderzeniu piłka otarła poprzeczkę. Swoje szanse miały też Linda i Athenea, jednak wynik nie uległ zmianie i kwestia awansu do półfinału musiała rozstrzygnąć się przynajmniej w dogrywce.

W pierwszej połowie dogrywki Linda szybko sprawdziła czujność Eleny strzałem z dystansu, jednak portera Villarrealu nie dała się zaskoczyć. W 100. minucie 18-letnia Kolumbijka dopięła swego i zdobyła swoje premierowe trafienie dla Realu Madryt. Po składnej akcji Królewskich grę na lewej flance otworzyła Sandie Toletti, piłkę precyzyjnie dośrodkowała Sofie Svava, a Linda dopełniła formalności, dając po raz drugi prowadzenie Las Blancas, którego drużyna Torila nie oddała do końca i zameldowała się w półfinale Copa de la Reina.

Potencjalnymi rywalkami Las Blancas w półfinale Pucharu Królowej są drużyny Athleticu Bilbao, Atlético Madryt i Alhamy. W sezonie ligowym Królewskie wygrały z każdą z tych zespołów.

Villarreal – Real Madryt 1:2 (0:1, 1:1)
0:1 Esther 34'
1:1 Ivana 77' (gol samobójczy)
1:2 Linda 100'

Villarreal: Elena del Toro, C. Cubedo (Giménez, 59’), I. Miguélez, Cienfu, Belén (Vera Rico, 75’), Estefa, M. Llompart (Pilar García, 46’), Nerea (Lucía R., 94’), F. Lara, Rueda (Sheila, 59’) i Lara Mata (Soldevila, 46’).
Real Madryt: Misa, K. Robles, Teresa (Nahikari, 91’), Ivana, Olga (Linda C., 67’), Esther (Feller, 74’), Weir, Claudia F., Zornoza (Toletti, 67’), Athenea (M. Oroz, 91’) i Svava.