Bezbramkowy remis Liverpoolu

Cztery dni po spotkaniu na Anfield, w którym Real Madryt rozbił Liverpool 5:2, The Reds grali na wyjeździe z Crystal Palace. Kibice na Selhurst Park nie zobaczyli jednak ani jednego gola.

Jürgen Klopp zapowiedział kilka zmian w wyjściowej jedenastce i przeprowadził je we wszystkich formacjach poza bramką. W wyjazdowym starciu z Crystal Palace NIemiec postawił między innymi na Joëla Matipa, Naby’ego Keïtę, Jamesa Milnera i Diogo Jotę. Na ławce rezerwowych wylądowali Fabinho i Stefan Bajčetić, a Joe Gomez i Darwin Núñez wypadli ze składu z powodu urazów.

Pierwsza połowa nie była udana dla Liverpoolu. Gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału, ale również mieli swoje szanse, zwłaszcza Jean-Philippe Mateta. W 42. minucie po błędzie Alexandra-Arnolda francuski napastnik londyńczyków trafił w poprzeczkę. Prawy obrońca Liverpoolu sprawił zresztą prezent temu samemu rywalowi już wcześniej, ale wtedy dobrze interweniował Alisson.

Na drugą połowę nie wyszedł Keïta, a trener desygnował do gry Harveya Elliotta. The Reds potrafili mocniej przycisnąć Orły, ale brakowało dobrych sytuacji. Po mocnym początku Liverpool osłabł, a spotkanie mocno się wyrównało. Klopp wprowadził Roberto Firmino i Fabinho, ale zwłaszcza ten drugi bardziej przeszkadzał, niż pomagał. Najlepszą okazję miał Cody Gakpo, ale dobrze wychodzący z bramki Vicente Guaita mocno utrudnił mu zadanie.

Po wysokiej porażce z Realem Madryt Liverpool tylko zremisował i obecnie zajmuje dopiero 7. pozycję w Premier League. Do czwartego Tottenhamu traci 6 punktów, ale ma jeden rozegrany mecz mniej.

Crystal Palace – Liverpool 0:0

Crystal Palace: Guaita; Clyne, Andersen, Guéhi, Mitchell; Doucouré, Sambi Lokonga; Olise, Ayew, Schlupp (71’ Eze); Mateta (71’ Édouard)
Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold (71’ Fabinho), Matip, Van Dijk, Robertson; Keïta (46’ Elliott), Henderson, Milner; Gakpo (85’ Bajčetić), Salah i Jota (71’ Firmino)
Niewykorzystani rezerwowi: Kelleher, Tsimikas, Williams, Jones, Carvalho.