Zwycięska passa trwa

W meczu zaległej 3. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na wyjeździe UDG Tenerife 3:2. Bramki dla Las Blancas zdobywały Caroline Weir, Olga Carmona i Sandie Toletti.

Choć pierwsze minuty spotkania rozgrywanego na Estadio Francisco Suárez należały do gospodyń, to wynik meczu już w 5. minucie otworzyła znajdująca się w świetnej formie Caroline Weir, która dobiła piłkę wybitą przez bramkarkę Granadilli, Noelię Ramos, po dośrodkowaniu z prawej flanki Esther. Po ośmiu minutach Kanaryjki doprowadziły jedna do wyrównaniu po samobójczym trafieniu Rocío, który niefortunnie interweniowała w polu karnym po wrzutce jednej z zawodniczek gospodyń. W 43. minucie bliska ustrzelenia dubletu była Weir, ale piłka po uderzeniu Szkotki po długim rogu wylądowała jedynie na słupku.

Po zamianie stron inicjatywę ponownie przejęły piłarki UDG Tenerife i ponownie mogły spotkać się z błyskawiczną odpowiedzią Weir, ale podcinkę Szkotki z linii wybiła Estella. W 72. minucie gry Athenea wywalczyła rzut karny dla Las Blanacas, który na gola zamieniła Olga. Radość Królewskich nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ po niespełna 5 minutach Granadilla po raz drugi doprowadziła do remisu za sprawą Kate, która w sytuacji sam na sam pokonała Misę. W 85. minucie bramkarka Las Blancas kapitalną paradą uratowała zespół przed stratą trzciej bramki. Ostatnie słowo na Estadio Francisco Suárez należało jednak do madridistek – w 87. minucie perfekcyjne dośrodkowanie Weir głową wykończyła Sandie Toletti, która ustaliła wynik meczu.

Piłkarki Realu Madryt wygrywają jedenastku mecz z rzędu w lidze i po odrobieniu wszystkich zaległości z początku sezonu plasują się na pozycji wiceliderek Ligi F z 5 punktami straty do prowadzącej Barcelony i z taką samą przewagą nad trzecim Levante.

UDG Tenerife – Real Madryt 2:3 (1:1)