Lepiej późno niż wcale

W półfinałowym spotkaniu Klubowych Mistrzostw Świata Real Madryt wygrał w Rabacie z Al-Ahly 4:1. Bramki dla Królewskich zdobyli Vinícius Júnior, Fede Valverde, Rodrygo Goes i Sergio Arribas.

Real Madryt długo kazał dziś na siebie czekać. Przez dłuższą część pierwszej połowy gra Królewskich nie mogła się podobać. Była wolna i nie opierała się na żadnym konkretnym pomyśle. Niezłą okazję miał Rodrygo, który wykorzystał błąd rywala i przejął piłkę przy linii bocznej boiska, ale po dobrym rajdzie strzelił w słupek. Po drugiej pomyłce Vinícius był bezlitosny.

W pierwszej połowie tak naprawdę tylko te dwie ofensywne „akcje” Realu zasługiwały na jakiekolwiek wyróżnienie. Obie wzięły się z dość prostych błędów rywali. Realnego powodu do narzekania jednak nie było, bo podopieczni Ancelottiego schodzili do szatni z korzystnym wynikiem. Nastroje rzecz jasna bardzo dobre i tak nie były, bo w grze Królewskich widać było mnóstwo niedoskonałości.

Początek drugiej połowy nie mógł być lepszy. Gol Valverde dał Królewskim dużo spokoju, ale nie na długo. Wydawało się, że ta część meczu będzie jeszcze nudniejsza niż pierwsza. Real miał dobry wynik i odpowiednie zasoby, by – utrzymując się przy piłce – wyczekać do końca meczu. Rywal jednak nie zamierzał tylko na to patrzeć i wykorzystał moment dekoncentracji. Camavinga sfaulował rywala w polu karnym, a chwilę później prowadzenie mogło być poważnie zagrożone.

Ale nie było. Raz Łunin rzeczywiście musiał nieco się wysilić między słupkami, ale tylko kolejne głupstwo mogłoby dać szansę Egipcjanom. Real mógł zamknąć mecz nieco wcześniej, ale Modrić nie wykorzystał rzutu karnego. Doliczony czas gry należał jednak znów do Realu. Gole Rodrygo (po dobrej akcji Tchouaméniego i świetnym podaniu piętą Ceballosa) i Arribasa (pierwszy kontakt z piłką) spowodowały, że wynik wygląda imponująco, a kibice mają dwa kolejne powody do uśmiechu.

Al-Ahly – Real Madryt 1:4 (0:1)
0:1 Vinícius 42'
0:2 Valverde 46'
1:2 Maâloul 65' (rzut karny)
1:3 Rodrygo 90'+2' (asysta: Ceballos)
1:4 Arribas 90'+8'

Al-Ahly: El-Shenawy; Hany, Metwaly, Abdelmonem, Maâloul; El Shahat (75' Taher), El Solia, Dieng (61' Dieng), Abdelkader; Afsha (88' Kahraba), Sherif (61' Tau)
Real Madryt: Łunin; Nacho, Rüdiger, Alaba, Camavinga; Tchouaméni, Kroos (77' Ceballos), Modrić (90'+5' Odriozola), Valverde; Vinícius (90'+8' Arribas), Rodrygo (90'+5' Mariano)