Czwarty remis Castilli z rzędu

Nie doszło do zmiany lidera w grupie 1 Primera Federación. Castilla zremisowała z Alcorcónem 1:1, więc rywale pozostają na pierwszym miejscu. Królewscy rozegrali dobry mecz, lecz znów nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku.

W meczu na szczycie grupy 1. Primera Federación Castilla podzieliła się punktami z Alcorcónem. To czwarty remis Królewskich z rzędu. Córdoba również dopisała do dorobku jeden punkt, więc najlepiej w tej kolejce wypadło Deportivo La Coruña, które po zwycięstwie zrównało się punktami w Castillą. Podopieczni Raúla znów dzisiaj objęli prowadzenie, lecz mają ostatnio problem, żeby utrzymać korzystny wynik do końca. Na trybunach Alfredo Di Stéfano pojawił się Zinédine Zidane z synem Lucą. Obaj mogli oglądać w akcji Theo, który znalazł się w wyjściowym składzie i zaliczył dobry występ.

Mecz od razu po rozpoczęciu wskoczył na wysokie obrony. Atakowały obie drużyny. Pierwszy strzał oddała Castilla, ale pierwsze naprawdę groźne sytuacje stworzył Alcorcón. Najpierw po uderzeniu Chikiego piłka trafiła w poprzeczkę, a chwilę później Víctor García biegł sam na sam z De Luisem od połowy boiska. Na szczęście golkiper Królewskich popisał się znakomitą interwencją.

W 24. minucie Castilla wyszła na prowadzenie. Gospodarze podeszli wysoko do pressingu, Obrador odebrał piłkę, przejął ją Arribas, który zagrał do Álvaro i było 1:0. Radość Castilli nie trwała długo. Już po kilku minutach Pablo García doprowadził do wyrównania. Javi Lara dośrodkował po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, a Pablo uderzył bardzo efektownie z pierwszej piłki z powietrza. De Luis nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej dobrej akcji Alcorcónu, lecz Iago López posłał piłkę tuż obok słupka. W odpowiedzi próbował Álvaro Martín, ale jego próbę zdołał zatrzymać Jesús Ruiz. Castilla zaczęła przeważać i znakomitą szansę miał Theo po podaniu Viníciusa, ale uderzył niecelnie. Raúl jak zwykle oszczędnie korzystał ze zmian, ale jego podopieczni prezentowali się dobrze. Decydujący cios mógł nadejść w 83. minucie, kiedy po świetnym podaniu Arribasa w dobrej sytuacji znalazł się Obrador, jednak golkiper Alcorcónu zdążył z interwencją.

Real Madryt Castilla – Alcorcón 1:1 (1:1)
1:0 Álvaro Martín 24’ (asysta: Arribas)
1:1 Pablo García 28’ (asysta: Javi Lara)

Real Madryt Castilla: De Luis, Obrador, Marvel, Rafa Marín, Carrillo, Vinícius Tobias, Mario Martín, Theo Zidane (Peter 73’), Álvaro Martín, Arribas, Noel López (Aranda 63’).

Alcorcón: Jesús Ruiz, Morillas, Babín, Castro, Iago López (Bustos 70’), Mosquera, Moyano (Álex López 54’), Pablo García (Emmanuel 70’), Víctor García, Chiki (Ernesto Gómez 85’), Javi Lara (Juanma 85’).