20. kolejka: Remis Atlético i pierwsza wygrana ostatniej drużyny

Sobotnie spotkania w La Lidze przyniosły serię sensacji. W derbach z Getafe punkty straciło Atlético, a pierwsze zwycięstwo w sezonie zaliczyło ostatnie Elche.

Dzień rozpoczął się od meczu Espanyolu z Osasuną, który zakończył się remisem 1:1 w golach i czerwonych kartkach. Osasuna prowadziła w pierwszej połowie, a tuż przed przerwą sędzia odesłał do szatni po zawodniku obu drużyn. W drugiej połowie Katalończykom remis uratował Braithwaite. W drugim starciu Elche odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie, a jego ofiarą padł Villarreal. Żółta Łódź Podwodna potrafiła odpowiedzieć na szybkiego gola Milli, ale atakujący dorzucił jeszcze dwa trafienia i dał pierwszą taką radość swoim kibicom w sezonie.

Wieczorem na Metropolitano Atlético wyszło na prowadzenie w drugiej połowie po bardzo nietypowym golu: trafienie Correi anulował sędzia liniowy i Diego Simeone zdążył zmienić atakującego zanim VAR orzekł, że gol był prawidłowy. To przyniosło radość Argentyńczyka już wśród zmienników. Gdy wydawało się, że Rojiblancos całkowicie dominują, jedno z dośrodkowań gości doprowadziło do oczywistego karnego po zagraniu ręką Saúla, którego pewnie wykorzystał Enes Ünal.

Wieczorem wielki festiwal bramkowy na Benito Villamarín zaserwowały zespoły Betisu i Celty Vigo. Już w pierwszej połowie najpierw na prowadzenie wyszła ekipa z Galicji, następnie dwoma golami odpowiedzieli gospodarze, a przed przerwą na 2:2 trafili goście. Po przerwie Celta zdobyła dwie kolejne bramki, a kontakt Betisowi po rzucie karnym przywrócił Fekir. Po nerwowej końcówce, z czerwoną kartką dla gospodarzy włącznie, wynik się nie zmienił.