Valencia rozbita

W meczu 18. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt rozgromiły na Estadio Antonio Puchades Valencię 6:1. Hat-trickiem popisała się Caroline Weir, a po jednej bramce dołożyły Claudia Zornoza, Kenti Robles i Esther González.

Od pierwszego gwizdka obie drużyny narzuciły wysokie tempo gry, jednak nie potrafiły wykreować sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Z biegiem czasu Las Blancas zaczęły przejmować inicjatywę i w 19. minucie objęły prowadzenie po bramce Caroline Weir, która wykończyła kombinacyjną akcję z prawej strony Athenei i Sandie Toletti. Valencia potrafiła szybko zareagować na trafienie Szkotki i w 27. minucie Marta Carro doprowadziła do remisu. Trafienie gospodyń w żaden sposób nie zbiło z tropu Królewskich, które w 31. minucie po raz drugi wyszły na prowadzenie i ponownie za sprawą Weir, która wykorzystała błąd jednej z defensorek Las Ches po dośrodkowaniu z prawej flanki Kenti Robles i wpakowała piłkę do siatki. Tuż przed przerwą piłkarki Realu Madryt podwyższyły swoje prowadzenie po dobrze założonym pressingu zainicjowanym przez Esther. Hiszpanka świetnie odebrała piłkę z boku pola karnego Valencii, zagrała do znajdującej się w „szesnastce” Weir, a ta wyłożyła futbolówkę Claudii Zornozie, która zdobyła trzecią bramkę dla Las Blancas.

Po zmianie stron drużyna Alberto Torila nie spuściła z tonu i szukała kolejnych trafień. W 51. minucie Kenti Robles wykończyła na raty składną i szybką akcję z prawej strony rozpoczętą przez samą siebie, Weir i Naomie Feller. 8 minut później na 5:1 podwyższyła Esther, która wykorzystała świetnie, prostopadłe podanie Teresy Abelleiry i w sytuacji sam na sam nie dała żadnych szans Enith. W 70. minucie goleadę zwieńczyła Weir, wciskając piłkę do bramki po dośrodkowaniu Nahikari i nieudanej próbie interwencji defensorki Valencii. Tym samym Szkotka ustrzeliła swojego pierwszego hat-tricka w barwach Królewskich i ma już na swoim koncie 11 bramek w rozgrywkach ligowych.

Dzięki efektownej wygranej Las Blancas podtrzymują swoją świetną serię w Lidze F, notują dziesiąte zwycięstwo z rzędu i utrzymują pozycję wiceliderek w tabeli. W najbliższą środę piłkarki Realu Madryt odrobią zaległości z przełożonego meczu 3. kolejki przeciwko UDG Tenerife i będą miały okazję do powiększenia swojej przewagi nad trzecim w tabeli Levante.

Valencia – Real Madryt 1:6 (1:3)