18. kolejka: Atlético pewnie wygrywa z Valladolidem

W meczu 18. kolejki La Ligi Atlético na własnym terenie pokonało Real Valladolid 3:0. Podopieczni Cholo Simeone stanowczo odpowiedzieli na zwycięstwo Realu Sociedad.

W pierwszych minutach meczu Real Valladolid starał się zaznaczyć swoją obecność na Cívitas Metropolitano, głównie poprzez rozgrywanie piłki na połowie gospodarzy. Żadnych wymiernych korzyści to jednak nie przyniosło. Można powiedzieć, że była to swego rodzaju cisza przed burzą, która za chwilę miała wydarzyć się w polu karnym Jordiego Masipa. Podopieczni Diego Simeone wyszli na prowadzenie w 18. minucie za sprawą Álvaro Moraty, który po błyskotliwym odegraniu od Antoine’a Griezmanna zachował się jak rasowy snajper i strzelił swojego siódmego gola w tym sezonie Primera División. Po pięciu minutach rzeczony Griezmann sytuacyjnym uderzeniem z bliska podwyższył na 2:0, a po kolejnych pięciu minutach własny strzał głową dobił Mario Hermoso. Tak oto właśnie w dziesięć minut Atlético rozstrzygnęło losy tej rywalizacji i zgasiło światło na swoim stadionie.

Piłkarska ambicja nie pozwoliła Los Pucelanos wyjść na drugą połowę ze spuszczonymi głowami. Trzeba przyznać, że przez kilkanaście minut prezentowali się całkiem nieźle i byli w stanie nawet dłużej zagościć na stronie zajmowanej przez Atleti. Bramek z tego jednak nie było, a z czasem powietrze całkowicie zeszło z piłkarzy Pachety. Los Colchoneros również nie forsowali już tempa i w tym rytmie zawodnicy obu drużyn jakoś doczłapali do ostatniego gwizdka. Warto odnotować, że z bliżej nieokreślonym urazem w 56. minucie boisko opuścił Marcos Llorente. Natomiast w 75. minucie oficjalny debiut w barwach Atlético zanotował Memphis Depay, który jednak w trakcie tych ponad piętnastu minut niczym szczególnym się nie wyróżnił. Postawa Los Rojiblancos w pierwszej odsłonie, gdy rozkręcili się po pierwszym trafieniu i wrzucili piąty, a nawet szósty bieg, mogła imponować. Już w najbliższy czwartek zawitają na Santiago Bernabéu, by stanąć w szranki z Realem Madryt w ćwierćfinale Pucharu Króla.