Oceny zawodników po meczu z Villarrealem

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Villarrealem 3:2 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Króla. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Villarreal oddał tylko trzy celne strzały, wszystkie w pierwszej połowie. Courtois skapitulował przy próbach Capoue i Chukwueze. Przy tym pierwszym uderzeniu nie brakowało mu wiele, by odbić bardzo mocno uderzoną piłkę, a przy drugim nie miał żadnych szans. Bez większego problemu poradził sobie za to ze strzałem Alberto Moreno z nieco większej odległości.

6. Nacho

Przyzwyczailiśmy się do tego, że prawy obrońca Realu Madryt nie atakuje zbyt często, więc tym bardziej z Nacho na tej pozycji nie było to większe zaskoczenie. 33-latek i tak dobrze się spisał. Lata mijają, a o jego występach nadal można pisać krótko: daje radę. Dał i wczoraj.

3. Militão

Szef. W obronie dwoił się i troił, pracował za dwóch. Miał też chęci na atakowanie, co skończyło się golem na 2:2. Całkowicie zdominował pod względem indywidualnym pozostałych zawodników: najwięcej wybić (3), najwięcej zablokowanych uderzeń (2), najwięcej przechwytów (5) i najwięcej odbiorów (5). Do doskonałości zabrakło nieco trzeźwiejszego spojrzenia na sytuację przy drugim golu, gdy próbował pomagać Rüdigerowi i Camavindze, przez co zupełnie zgubił Chukwueze. Nie można jednak winić w największym stopniu za tego gola akurat jego.

22. Rüdiger

Do przerwy wczorajszego meczu był w paskudnej formie. Klasyk i pierwsza połowa z wczoraj były wyraźnym, ogromnym dołkiem Niemca, który na szczęście potrafił udowodnić, że jednak gra w defensywie nie jest mu obca. Niestety w pierwszej połowie wyglądał jak dziecko we mgle. Nie wygrywał większości pojedynków, grał nad wyraz asekuracyjnie. Na szczęście na drugą połowę zmienił się nie do poznania.

23. Mendy

W pierwszej połowie potrafił wykorzystać miejsce na lewej flance przez to, że Juan Foyth był zajęty Viníciusem. Wypracował dwie bardzo dobre okazje – Valverde i Rodrygo – ale skończył mecz bez asysty. Sam też miał niezłą sytuację, ale prawą nogą uderzył prosto w bramkarza. W defensywie spisał się bez zarzutu. Zanotował najlepszy występ w ostatnich tygodniach.

8. Kroos

Od kiedy na boisku brakuje Tchouaméniego, na Kroosa patrzy się ze smutkiem. Dobra dyspozycja z jesieni odeszła w niepamięć, a poza kibicami oglądającego taki środek pola męczy się prawdopodobnie sam Toni. W defensywie nie daje tyle, ile powinien, a w rozegraniu piłki nieco wyżej po brakuje jego chłodnej głowy. Wczoraj był bezużyteczny.

15. Valverde

Widać u niego brak świeżości. Wybiera łatwe rozwiązania, nie wdaje się w pojedynki, w których radził sobie tak dobrze, nie widać jego rajdów. Wczoraj miał też bardzo dobrą okazję, ale uderzył niecelnie. Odpoczynek raczej by mu nie zaszkodził.

12. Camavinga

Jeśli po pierwszej połowie chcielibyśmy chwalić kogoś za chęci, wybór padłby właśnie na niego. Unikał prostych strat, z piłką przy nodze szukał wolnych przestrzeni. Z żółtą kartką (koniec końców zasłużoną, ponieważ faulował rywala jeszcze przed czystym jak łza wślizgiem i za to został ukarany) potrafił też wytrzymać ponad godzinę. Trener pozostawił go na boisku, a on odwdzięczył się solidną grą.

21. Rodrygo

Próbował, ale na chęciach się skończyło. Mógł skończyć pierwszą połowę z golem, ale jego uderzenie w ostatniej chwili wybił Pau Torres. Nieźle wszedł w mecz, ale z minuty na minutę było coraz gorzej. Jego zejście mimo wszystko było całkiem zrozumiałe, choć w ataku wszyscy zawodzili w podobnym stopniu.

20. Vinícius

Zejście Juana Foytha mocno go pobudziło. Wcześniej przegrywał sporo pojedynków, a po zmianie Argentyńczyka był bardziej pobudzony i chętny do atakowania. Zmiana w jego nastawieniu i jego gry była doskonałym odzwierciedleniem tego, jaki był wczoraj Real. Zasługuje na duże brawa za pierwsze trafienie, ale także część zasług za trzeciego gola należy przypisać właśnie jemu. Oby druga połowa była zwiastunem powrotu do dużo lepszej dyspozycji.

9. Benzema

To nie był dobry ani nawet przeciętny występ Benzemy. Nie pomagał w rozegraniu piłki w wystarczający sposób, ponieważ miewał problemy z opanowaniem nawet prostszych podań. Miał oczywiście udział przy golu na 2:2, ale był to jego jedyny celny strzał w tym meczu.

19. Ceballos

Wejście smoka. W każdej sytuacji walczył do samego końca, co pomogło też w zakładaniu wysokiego pressingu, notorycznie swoimi ruchami stwarzał zagrożenie, zaliczył asystę przy golu Viniego, a swój bardzo dobry i tak występ zwieńczył golem decydującym o wygranej i awansie. Trudno oczekiwać więcej od zawodnika, który w 56. minucie wchodzi na boisko, gdy jego drużyna przegrywa na wyjeździe 0:2. To był być może najlepszy jego mecz w barwach Realu Madryt.