Królewskie przegrały superpucharowy Klasyk po dogrywce

Piłkarki Realu Madryt przegrały w półfinale Superpucharu Hiszpanii z Barceloną po dogrywce, chociaż w sumie przez ponad godzinę grały w przewadze.

W pierwszej połowie dominacja Katalonek była niepodważalna, a Królewskie nie znalazły nawet jednej szansy na oddanie dobrego strzału. Athenea, Feller ani Olga nie były w stanie wyprowadzić skutecznej kontry, a defensywny mur wytrzymał tylko 24 minuty, gdy gola po celnym strzale ze skraju pola karnego zdobyła Pina.

W drugiej połowie Las Blancas stawały się coraz odważniejsze, ale ich ruch do przodu dawał też więcej miejsca dominującej Barcelonie. W kilka minut mecz jednak się odwrócił, bo najpierw z rzutu wolnego gola na 1:1 zdobyła Weir, a po chwili za boiska za drugą żółtą kartkę za brutalny faul na Feller wyleciała Paredes.

Real Madryt starał się kontrolować piłkę, ale nawet w dziesiątkę rywalki potrafiły budować ciekawe akcje. Co więcej, Królewskie prawie pomogły wrócić Barcelonie na prowadzenie, bo zagapienie się Misy prawie kosztowało ją stratę piłki na rzecz Geyse praktycznie na swojej linii bramkowej. Ostatecznie spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem i piłkarki przystąpiły do dogrywki.

W pierwszej części dogrywki ciągle lepsze były Katalonki, ale drugą Królewskie otworzyły dwoma świetnymi okazjami, które zmarnowały Weir i Athenea. Te sytuacje się zemściły, bo po chwili Bronze odważnym wejściem wywalczyła rzut karny dla Barcelony, który skutecznie wykorzystała Mariona. Las Blancas ruszyły do przodu, przez co nadziały się na jeszcze jedną akcję rywalem i ostatecznie przegrały 1:3.

Barcelona Femení 3:1 Real Madryt Femenino [awans: Barcelona]
1:0 Pina 24'
1:1 Weir 54'
2:1 Mariona 111'
3:1 Paralluelo 120

Barcelona: Paños; Bronze, Paredes (58. minuta - czerwona kartka), León, Rolfo; Bonmatí, Walsh, Guijarro (104', Paralluelo); Crnogorčević (64', Torrejón), Pina (64', Mariona) i Geyse (88', Oshoala)
Real Madryt: Misa; Kathellen, Robles (91', Ivana), Rocío, Svava; Olga (63', Esther), Zornoza (91', Teresa); Athenea, Weir, Freja Siri (63', Oroz); Feller (100', Møller)