Real w finale po rzutach karnych!

Po ponad 120 minutach pierwszego meczu Superpucharu Hiszpanii Real Madryt remisował z Valencią 1:1. Na trafienie Karima Benzemy z rzutu karnego Nietoperze odpowiedziały na samym początku drugiej połowy za sprawą Samuela Lino. Później lepsi byli Królewscy, którzy perfekcyjnie wykonywali rzuty karne.

Real Madryt można wyłącznie chwalić. Świetnie z rzutem karnym poradził sobie Karim Benzema, później Giorgiego Mamardaszwiliego  pokonali też Luka Modrić, Toni Kroos i Marco Asensio, ale triumf Królewskim dała interwencja Thibaut Courtois. Tak wyglądały rzuty karne, czyli najlepszy epizod Los Blancos w tym spotkaniu. I jedyny, w którym rzeczywiście trudno dostrzec jakiekolwiek wady.

Pierwsza połowa, a zwłaszcza jej początek, też wyglądała nie najgorzej. Real Madryt bardzo szybko odzyskiwał piłkę i jasne było to, kto prezentuje się lepiej. Potwierdzeniem tego był gol Benzemy z rzutu karnego, co miało zapewnić spokój już do końca meczu. Na samym początku drugiej połowy dośrodkowanie Toniego Lato wykończył Samuel Lino przy kompletnie niezrozumiale biernej postawie Lucasa Vázqueza.

Real Madryt był zespołem lepszym, ale nie potrafił tego pokazać. Świetną okazję zmarnował Vinícius, ale po drugiej stronie też pomylił się Fran Pérez, z którym poradził sobie Thibaut Courtois. Ostatecznie po ponad 120 minutach Real pokazał swoją wyższość w rzutach karnych.

Ten mecz trwał zdecydowanie zbyt długo. Real Madryt powinien był rozstrzygnąć to spotkanie znacznie wcześniej, ale brakowało decyzyjności, skuteczności w kluczowych sytuacjach czy wykończenia. To jednak nie koniec marzeń o zdobyciu wszystkich tytułów. Może i były ciężary, ale Królewscy grają dalej. W niedzielę powalczą o drugi tytuł w tym sezonie.

Real Madryt – Valencia CF 1:1 (1:0, 1:1) k. 4:3
1:0 Benzema 39' (rzut karny)
1:1 Lino 46' (asysta: Lato)